Правоохоронці повідомили про підозру командиру бойової машини РФ, який катував цивільних мешканців Київської області. Про це йдеться на сайті Київської обласної прокуратури.

За процесуального керівництва Київської обласної прокуратури заступнику командира взводу – командиру бойової машини десантно-штурмового взводу РФ заочно повідомлено про підозру у порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

За даними слідства, у березні 2022 року під час окупації села Луб’янка Бучанського району підозрюваний на одній з вулиць села зупинив трьох місцевих мешканців.

Направивши на них автоматичну зброю, погрожуючи вбивством, військовий РФ наказав потерпілим пройти до господарського приміщення на території одного з домоволодінь. Там він допитував чоловіків про їх приналежності до Збройних Сил України та інших військових і громадських формувань, місцеперебування таких підрозділів, правоохоронних органів, військовослужбовців АТО/ООС.

Командир бойової машини одягнув на голову одного із затриманих мішок, зав’язав йому руки за спиною та завдавав удари прикладом автомата по голові. Після цього він поставив трьох чоловіків на коліна та продовжив завдавати їм удари по різних частинах тіла й проводити їх незаконний допит. Російський військовослужбовець здійснював постріли в напрямку потерпілих, імітуючи їх страту.  По черзі він відводив затриманих громадян до підвалу, де змушував роздягнутися та шукав на їх тілах символічні татуювання.

Раніше повідомлялося, що правоохоронці встановили військовослужбовця РФ, який підозрюється у вбивствах та тортурах мирних жителів. За даними слідства, у березні 2022 року під час окупації села Гавронщина Бучанського району підозрюваний зупинив на вулиці місцевого беззбройного мирного жителя, який не становив жодної загрози. Погрожуючи зброєю, військовий РФ змусив чоловіка лягти на землю та вибивав з нього інформацію про належність до Збройних Сил України та інших військових та громадських формувань. Після побиття військовий РФ приставив потерпілого до стіни та вбив його пострілом у голову з автоматичної зброї.