Поліцейські району Вишгороду спільно з волонтерами доправили гуманітарну допомогу мешканцям зони відчуження. Про це 15 вересня
Правоохоронці Чорнобиля спільно з польськими друзями надали гуманітарну допомогу самоселам міста та села Купуватого. За допомогою поліцейського човна правоохоронці доправили мешканцям Чорнобильської зони їжу, засоби гігієни та інші життєво необхідні речі.
Чорнобильська зона відчуження виникла після аварії на Чорнобильській атомній електростанції 26 квітня 1986 року. Вибухнув один із реакторів. На відміну від бомбардувань Хіросіми та Нагасакі, вибух нагадував дуже потужну брудну бомбу – основним вражаючим фактором стало радіоактивне забруднення. Хмара, що утворилася від палаючого реактора, рознесла різні радіоактивні матеріали, насамперед радіонукліди йоду та цезію, здебільшого Європи. Найбільші випадання поблизу реактора відзначалися на територіях, що належать до Білорусії, Російської Федерації та України. З 30-кілометрової зони відчуження навколо АЕС було евакуйовано все населення – понад 115 тисяч людей. Для ліквідації наслідків було мобілізовано значні ресурси, понад 500 тисяч осіб брали участь у ліквідації наслідків аварії.
Незабаром після евакуації деякі громадяни почали повертатися до своїх колишніх будинків. Така категорія громадян отримала назву самоселів. Термін "самосели" почали використовувати журналісти ще з 1980-х років XX століття.
За різними джерелами, загальна чисельність населення, яке повернулося до зони відчуження у 1986 році, становить близько 1200 осіб. Станом на початок 20017 року їхня кількість становила 135 осіб.
Самосели мешкають не компактно, тобто не в одному селі чи місті, а розселені за 11 населеними пунктами зони відчуження. Переважно це люди похилого віку. Середній вік самоселів становить 63 роки.
Село Купувате – офіційно нежитлове село колишнього Чорнобильського району Київської області. Розташовується у південній частині Зони відчуження. У минулому – центр однойменної сільради, до якої входили також села Городище та Оташів.
З початком повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну було захоплено Чорнобильську зону з територією ЧАЕС. На станції було блоковано кілька сотень співробітників. Війська РФ утримували контроль над ЧАЕС з 24 лютого до 31 березня. Військові залишили територію станції, коли російське військове та політичне керівництво через невдачі на Київському напрямку вирішило змінити стратегію та перекинути війська на Донбас.