Є частина споживачів, які з різних причин накопичили борги. Місто закликає таких мешканців не затягувати з оплатою й за можливості погасити заборгованість.

І як альтернатива для боржників — звернутися до Центру комунального сервісу для оформлення договору реструктуризації боргу, тобто отримати можливість оплатити заборгованість частинами. Про це йдеться в інтерв’ю для спільного проєкту «Київ фм» та «Вечірнього Києва» з директоркою СВП по роботі зі споживачами Центру комунального сервісу Юлією Романченко.

Вона розповіла, що потрібно, щоб укласти договір реструктуризації.

Потрібно звернутися до будь-якого відділення Центру комунального сервісу й з собою мати паспорт, ідентифікаційний код і документи, що підтверджують право власності або інший документ, який засвідчує відношення до цієї квартири.

Далі фахівці проведуть звірку заборгованості, перевірять оплати. Якщо є підстави для перерахунку нарахувань — він буде виконаний. Іноді потрібно зробити контрольне зняття показань квартирних лічильників, актуалізувати дані щодо їх повірки чи інші уточнення.

Коли вся інформація звірена і визначена остаточна сума боргу, підписується договір реструктуризації. Термін дії договору залежить від суми боргу і вимог виконавця послуг: він може бути від 6 місяців до 3 років.

Юлія Романченко повідомила, що можна укласти договір реструктуризації й дистанційно. Наприклад, для киян, які виїхали за межі України.

Романченко пояснила, що якщо у людини є електронний цифровий підпис (ЕЦП), договір можна підписати онлайн. Або ж це може зробити уповноважена особа за довіреністю.

За словами Юлії Романченко, на жаль, кількість договорів реструктуризації боргів на сьогодні недостатня, враховуючи кількість боржників. За минулий рік було укладено 812 договорів реструктуризації, з яких 511 — за послуги з постачання гарячої води та теплоенергії.

Юлія Романченко закликала киян, які мають заборгованість і яким важко за один раз погасити її, звернути увагу на цей механізм. Він має досить лояльні умови та орієнтовний на потреби споживача.

Адже зараз виконавці послуг активно проводять судову претензійно-позовну роботу. Я наполегливо раджу не доводити до суду, а звертатися до Центру комунального сервісу й вчасно вирішувати питання заборгованості, у т.ч. укладати договір реструктуризації.