Прокуратура повернула громаді земельну ділянку на Троєщині, яку передали в оренду поза аукціоном. Про це 7 липня повідомили в Київській міській прокуратурі. 

Київська міська прокуратура у судовому порядку домоглась скасування незаконного рішення Київської міської ради про надання в оренду приватній структурі 1,5 га землі вартістю понад 62 млн гривень у Деснянському районі столиці. Встановлено, що Київською міською радою в порушення земельного законодавства, у зв'язку з набуттям права власності на нерухоме майно поза аукціоном надано в оренду на 15 років земельну ділянку на вулиці Оноре де Бальзака у Деснянському районі Києва для розміщення автостоянки. При цьому, площа земельної ділянки більш ніж в 60 раз перевищує площу розташованого на ній нерухомого майна. 

Вказане суперечить чинному земельному законодавству, оскільки право користування на земельну ділянку вільну від забудови, товариство могло набути виключно на конкурентних засадах. 

Внаслідок допущених порушень бюджет міста недоотримав значну суму коштів, які територіальна громада могла б отримати від продажу права оренди земельної ділянки на земельних торгах.

Господарський суд міста Києва погодився з доводами прокурора про порушення майнових прав територіальної громади столиці та скасував незаконне рішення Київради, а договір оренди землі, укладений між Київською міською радою та суб’єктом господарювання, визнав недійсним.