У ніч на 31 березня Україна перейде на літній час: о 3.00 стрілки годинника треба буде перевести на годину вперед.

Сезонне переведення годинників застосовується в багатьох країнах, щоб більш раціонально використовувати світловий день і економити електроенергію.

Як повідомили в КМДА, більшість людей адаптуються до нових умов досить швидко і непомітно для здоров'я, проте існують вразливі до таких змін люди - переважно літні та ті, хто страждає на серцево-судинні захворювання. Також зміна часу може бути відчутною для тих, чия робота вимагає ранніх підйомів, вимагає підвищеної концентрації уваги тощо.

Щоб полегшити період переведення годинників, "перехід" на літній час рекомендується розпочати трохи заздалегідь. Наприклад, якщо звикли підніматися о 07:00 ранку, встановіть будильник у неділю на 7:20. Тоді можна значно легше прокинутися в понеділок у звичні 07:00.

Також у "перехідні" дні фахівці рекомендують більше бувати на свіжому повітрі, не нехтувати сніданками та не забувати про фізичну активність.

Людям із проблемами серцево-судинної системи радять контролювати тиск, не пропускати прийом призначених медикаментів і за можливості поговорити про можливі ризики зміни часу зі своїм сімейним лікарем.