20 липня 1980 року у Києві відбулося відкриття XXII Олімпійських ігор.

Олімпіада проводилася у Москві. Але деякі змагання, зокрема першість з футболу, проходили також у Києві та Мінську. Вітрильна регата відбулася у Таллінні.

У Києві пройшли сім матчів футбольного турніру. У столиці України виступали команди груп C та D: НДР, Іспанія, Алжир, Сирія, Ірак, Фінляндія, Коста-Ріка. Олімпійський футбольний турнір значно поступається за престижністю чемпіонату світу та першістю Європи. Але має значний інтерес футбольних уболівальників. Перемоги в ньому найчастіше здобували команди з країн, які не входять до футбольної еліти. Елемент несподіванки завжди підкуповує глядачів.

Підготовка Києва до Олімпіади розпочалася задовго до турніру. Кожна з областей збудувала у Києві кафе з назвою свого обласного центру. Наразі від цих закладів громадського харчування нічого не залишилося.

Було проведено реконструкцію Брест-Литовського проспекту (нині проспекту Перемоги). Його розширили за рахунок зняття трамвайних колій.

Усі київські стадіони (навіть ті, на яких не планувалося проведення матчів) було відремонтовано. На Республіканському стадіоні встановили величезну чашу олімпійського вогню, яку після проведення ігор демонтували.

На стадіоні було замінено старі дерев'яні лавки на нові (сучасних пластикових сидінь на той час не було). Було встановлено нові освітлювальні щогли по 300 світильників на кожній. У Конча-Заспі збудували Олімпійську базу з п'ятьма тренувальними футбольними полями.

Було відремонтовано шість тисяч кілометрів доріг.

Олімпіада стала найбільшим спортивним змаганням, яке пройшло у Києві у ХХ столітті. У 2012 році Київ став столицею ще одного найбільшого змагання – чемпіонату Європи з Футболу.