15 липня 1859 року з'явилася перша у Києві недержавна газета "Київський телеграф".
Засновником газети був Альфред фон Юнк – відомий свого часу письменник, журналіст та краєзнавець.
Тираж у XIX столітті був невеликий – до 1000 екземплярів. У газеті публікувалися укази та постанови місцевої та центральної влади, міські новини та тини, новини з життя країни, а також огляди політики (внутрішньої та міжнародної), інтерв'ю з відомими жителями міста (купцями, дворянами) та рекламні оголошення.
Альфред фон Юнк був і власником газети. 1874 року вдова фон Юнка продала газету за 4500 рублів. На той час газета зазнавала великих труднощів, і її продаж став єдиним можливим виходом із кризи.
Новою власницею газети стала Авдотья Гогоцька. Газета отримала оновлений дизайн. Але в справу втрутилися політичні погляди та сімейні відносини. Газета мала ліву спрямованість (редакційну політику ставила власниця). Але чоловік Авдотьї Гогоцької дотримувався правих поглядів. Назрівала сімейна драма. Але, зрозуміло, вирішальним чинником все ж таки було те, що газета не приносила доходів.
У результаті 1876 року було видано адміністративне розпорядження про закриття газети.
Випуск газети з аналогічною назвою було відновлено у 2000 році.
Барон Альфред (Олександр) Августович фон Юнк (1826-1870) – письменник, журналіст, перекладач, краєзнавець, засновник та редактор-видавець газети "Київський телеграф".
У 1840-х Юнк вступив на військову службу до російської імператорської армії, де незабаром отримав чин поручика. Потім Юнк пішов у відставку.
У спогадах сучасників Юнка говориться, що він був дуже цікавою людиною: високого зросту, носив оригінальні довгі бакенбарди та вуса, мав потяг до літератури.
Альфред фон Юнк заснував у Києві газету "Київський телеграф" – перше приватне видання у місті. Щоб здійснити цей задум, поручик Юнк вирушив до Криму на театр військових дій, де командував волами, доставляючи під вогнем воду солдатам, які захищали Севастополь. За цей час йому вдалося зібрати необхідну для його ідеї – видання газети – грошову суму. Також Юнк активно публікувався у “Київських губернських відомостях”, “Північній бджолі” та інших періодичних друкованих виданнях.