Сільськогосподарський ангар з конструкцією з легких і міцних алюмінієвих профілів з максимальним прольотом до 60 м, розрахований на термін експлуатації до 50 років, може використовуватися як сховище для сіна і врожаю, гараж для сільськогосподарської техніки, корівник.

63f1363d0ac27.jpg

Сільське господарство потребує постійних  інвестицій також у багатоцільові сільськогосподарські ангари. Традиційно будовані сільськогосподарські ангари можуть бути дуже дорогими і трудомісткими у будівництві. З іншого боку, багато фермерів стурбовані довговічністю різних типів конструкцій, які більше асоціюються з тимчасовими наметами, ніж з капітальними будівлями.

Відповідно до закону, тентові ангари з дахом з міцної ПВХ-тканини, в тому числі сільськогосподарські ангари, можуть зводитися як тимчасові споруди на 180 днів на підставі дозволу або як стаціонарно прикріплені до землі споруди, для яких потрібен дозвіл на будівництво. Сільськогосподарські ангари, побудовані з міцних алюмінієвих профілів, також можуть бути адаптовані до місцевих вітрових і снігових навантажень (навіть до 300 кг/м2) так само, як і традиційні споруди.

63f1364ef220b.jpg

Те, що ангарні конструкції з алюмінієвих профілів довговічні, можна побачити на прикладі одного з клієнтів Pol-Plan, фермера з Хобеніце, чия ферма постраждала від торнадо. Катаклізм був настільки сильним, що піднімав 300-кілограмові тюки сіна і відкидав їх на кілька сотень метрів. Торнадо пошкодив сегмент сільськогосподарського ангару, частково вирвавши його з землі, погнувши алюмінієві профілі та обшивку стін з трапецієподібного листового металу, але не зруйнував ангар. Завдяки сегментованій конструкції, пошкоджені компоненти можна було легко замінити. Через реальну ймовірність подібних катаклізмів у майбутньому, замість стандартного анкерного кріплення, яке відповідало всім необхідним стандартам, були використані спеціальні гакові анкери, здатні перенести силу виривання до 450 кН. Це рішення, концепція якого виникла на батьківщині торнадо, дозволяє забивати анкер в положенні вістрям вниз на велику глибину, а потім відхилити вістря у формі лопати на 90 градусів, що фіксує анкер в землі. Сільськогосподарський ангар площею навіть до кількох тисяч квадратних метрів будується за кілька днів і зазвичай не потребує постійного фундаменту. Його можна розмістити на бруківці або асфальті. У випадку більших ангарів, з більшими навантаженнями на ґрунт, використовуються бетонні фундаментні підошви. Таке рішення було застосовано до сільськогосподарського ангару, який функціонує як сховище для сіна. Фермер, який займається молочним скотарством, зіткнувся з необхідністю побудувати ангар для зберігання цінного сіна, яке можна було б використовувати як корм і підстилку. Досі він зберігав тюки сіна, складені в штабелі та захищені поліетиленовою плівкою, що призводило до втрат через вивітрювання, намокання та гниття.

63f136634b362.jpg

Порівняння вартості будівництва різних типів сільськогосподарських ангарів з прольотом 25 метрів виявилося на користь алюмінієвих ангарів. Сталеві конструкції виявилися дорожчими через зростання цін на сталь і вагу конструкції. У сільськогосподарському ангарі розміром 24x60x6 м зберігається 3600 тюків сіна, а в планах - будівництво наступних. Сільське господарство є дуже енергоємним, а фотовольтаїчні установки стають все більш економічними, тому рацілнальним рішенням є інтеграція фотовольтаїки з сільськогосподарським ангаром. Встановлення більшої кількості панелей на даху вимагає створення спеціальної підконструкції для утримання панелей над брезентовим дахом і посилення всієї конструкції ангару так, щоб при додатковому навантаженні вона все ще забезпечувала здатність витримувати місцеві вітрові та снігові навантаження.

Компанія Pol-Plan була першою компанією на європейському ринку, яка побудувала ангар з фотовольтаїчною установкою, що складається з 36 панелей.