Два роки минуло з того часу, як 27 лютого інтернет підірвало повідомлення про знищення найбільшого у світі українського літака АН-225 «Мрія», який на той час базувався на гостомельскому аеродромі. Подробиці з історії літака можна дізнатися на сайті proslav.info, де приведено спогади людини, яка брала безпосередню участь у створенні машини.

Спогади про Мрію

Ця подія віддалася пекучим болем у серці кожного українського патріота. Адже це був символ сучасної, розвинутої технологічно держави, хоча і створили його ще при злочинній комуністичній владі. Зрозуміло, подія поставила низку непростих питань:

  1. Чи можливо було евакуювати літака завчасно?
  2. Які були причини знищення ворогом Мрії?
  3. Чи має сенс відновлення цієї машини?

Чоловік, спогади якого публікує сайт proslav.info, потрапив на авіаційний завод після закінчення навчання у Київському інституті цивільної авіації.

Всього через декілька місяців від початку своєї роботи, йому пощастило стати свідком першого польоту Мрії. Це було унікальне, на той час, виробництво з відданими своїй справі співробітниками.

Немає сумнівів, що вибір саме українського заводу для створення Мрії був обумовлений розумінням комуністичного керівництва країни значними перевагами і високого потенціалу української нації. Слід зазначити, що виготовлення цього літака проходило за умовами збереження таємниці і навіть співробітники підприємства не мали змоги побачити машину до її випробувань у небі.

Обумовлено це було, в першу чергу тим, що машину створювали для запуску космічного корабля багаторазового використання Буран. Однак тоталітарна комуністична система зазнала краху і програма з запуском Бурана була також згорнута.

Чи є «Мрія» витвором української технічної думки

Не дивлячись на суперечку, яку викликає це питання, можна сміливо стверджувати, що це саме український літак. Хоч над створенням цієї машини і працювали сотні підприємств всієї тоталітарної держави, навряд Мрію можна було створити ще будь-де.

Левова частка технічного та інженерного складу цього створіння належить саме українцям, які не дивлячись на комуністичну диктатуру, проявили себе:

  • геніальними творцями;
  • талановитими майстрами;
  • працьовитими робітниками.

Адже основна робота припала на конструкторське бюро, а складові можна придбати будь-де. Не дарма сам напис «Мрія» на борту цього судна виконав київський художник, якого було запрошено просто з Хрещатику.