Металеві несучі конструкції майже завжди потребують спеціальної обробки вогнезахисними засобами.
На відміну від залізобетонних конструкцій металеві несучі конструкції самі по собі у випадку пожежі можуть протриматися не більше 15 хвилин. Тож для збільшення їх вогнестійкості застосовують спеціальні засоби. Для металоконструкцій можуть застосовуватися вогнезахисна фарба, штукатурка або плити.
Вогнезахисна штукатурка є найбільш розповсюдженим матеріалом для вогнезахисту через її велику вогнестійкості та найменшу ціну з усіх матеріалів. Недоліком штукатурки є її менш естетичний вигляд у порівнянні з фарбою або плитами.
Вогнезахисна фарба має естетичний вигляд та меншу товщину. При виникненні пожежі та впливі вогню на конструкції фарбою спучується, збільшуючись в розмірі в 20 разів і цей спучений шар діє як вогнезахисту. Варто зазначити, що фарби окрім більшої вартості загалом можуть надати конструкціям меншу вогнестійкість аніж штукатурки.
Плити є найменш розповсюдженим засобом вогнезахисту оскільки з ними не дуже зручно працювати якщо захищати конструкції складної конфігурації. Плити можуть бути з мінеральної вати поверх якої нанесено вогнезахисний шар, або силікатними.
Купити всі три види матеріалів за доступною ціною можна в компанії Ковлар, яка вже багато років займає лідируючи позиції на ринку вогнезахисту з продукцією торгової марки Ammokote.
Вогнезахист Ammokote має наступні переваги. Гарантія безпеки адже всі матеріали виготовляються на власному заводі в Києві під пильним контролем досвідчених спеціалістів. Оптимальна ціна, за рахунок українського виробництва та мінімізації витрат на логістику. Найвища якість матеріалів та вогнезахисту.
Слід пам’ятати що окрім власне вогнезахисних матеріалів процесс вогнезахисту включає в себе правильно розроблений проєкт та ліцензоване нанесення. Грамотний проектувальник може тільки за рахунок використання сучасних методів вогнезахисту що базуються на диференційованому підході до визначення вогнестійкості конструкцій заощадити до 40% вартості матеріалів.
Наостанок зазначимо, що вибір типу матеріалу лежить в площині тісної співпраці проектувальника та виробника вогнезахисних матеріалів, адже такий тандем при грамотному використанні диференційного методу проектування дає замовнику не тільки кращий результат а ще й з мінімальними витратами по бюджету.