Велосипед — це не тільки чудовий спосіб пересуватися містом, а й чудовий вид спорту та відпочинку. Але як вибрати велосипед, який підійде саме вам? Для цього потрібно знати, які бувають моделі та чим вони відрізняються одна від одної. Розповідаємо про найпопулярніші типи велосипедів та їхні особливості.

Дорожні велосипеди

Це моделі для їзди по рівних і твердих дорогах, як асфальт або бетон. У них легка рама, тонкі колеса та висока швидкість. Дорожні підходять для перегонів, тренувань або просто швидкого переміщення в точку призначення. Вони вважаються міським видом транспорту, багато хто віддає перевагу купити велосипед в Києві для їзди на роботу або навчання. 

Серед дорожніх можна виділити кілька підтипів:

  1. Шосейні. Найшвидкісніші та найлегші. У них відкидне кермо, яке дає змогу райдеру приймати аеродинамічну позу, вузькі шини високого тиску для мінімального опору та безліч передач для підстроювання під різний рельєф. 
  2. Туристичні велосипеди. Адаптовані для тривалих подорожей з багажем. У них міцніша рама, ширші шини, крила, багажник і динамо. Вони забезпечують комфорт, стабільність і практичність райдера на довгих дистанціях.

Останній тип — обробні велосипеди. Це моделі для професійного спорту і не призначені для звичайної їзди. 

Гірські велосипеди

Цей тип призначений для їзди бездоріжжям, чому сприяє міцна рама, широкі колеса з рельєфним протектором і безліч передач. Гірські підходять для любителів екстремального спорту або пригод на природі. Хоча вони не дуже зручні для їзди по асфальту.

Серед гірських можна виділити кілька підтипів:

  • хардтейли — з жорсткою задньою частиною рами та амортизаційною вилкою спереду, підходять для їзди по перетнутій місцевості, крос-кантрі або марафонів;
  • двопідвіси — з амортизаційними елементами спереду та ззаду, забезпечують комфорт їзди складним бездоріжжям, використовуються для фрірайду або даунхілу;
  • велосипеди для даунхілу — спеціально розроблені для швидкісного спуску з крутих схилів, у них дуже міцна рама, великий хід амортизаторів, потужні гальма та низька посадка;

Досить популярними вважаються фетбайки — транспорт з дуже широкими шинами, щоб їздити по м'якому покриттю, на кшталт піску або снігу.

Гібридні велосипеди

Це моделі для їзди різними типами доріг, що поєднують риси дорожніх і гірських велосипедів. Серед гібридних транспортних засобів можна виділити кілька підтипів:

  1. Циклокроси — варіант для пересування по перетнутій місцевості. Вони використовуються для змагань і тренувань на ґрунтових дорогах чи полях, тому найкраще підходять для їзди по багнюці, піску, снігу та калюжах.
  2. Гравійні байки — схожі на циклокроси, але мають міцнішу раму, ширші шини та вищу посадку. Гравійні байки підходять для далеких подорожей неасфальтованими дорогами.

Велосипед — зручний засіб пересування для міського середовища та бездоріжжя. Головне — вибрати модель, що підходить під ваш стиль їзди.