
Український народ дуже співучий та музичний. Застільна пісня – вважається традиційною розвагою під час народних та особистих свят. Українська музика надзвичайно дзвінка та колоритна, яка зачаровує з перших нот.
Особливості української музики
У національній музиці України чути різноманітні музичні інструменти:
- струнні;
- духові;
- ударні.
Завдяки змішанню іноді здавалося б несумісних інструментів і з'явилося зовсім особливе звучання українських пісень, як відомих класичних, так і сучасних. Національним жанром української музики вважаються так звані «думи» – пісні, які виконували вільні козаки, розмірковуючи над своєю долею, а також «колядки» – обрядові пісні. Пісні України завжди хвилювали слух своїми ліричними текстами та пронизливим виконанням. Багато хто з них передавалися з уст у вуста, ставали народними. Етнічна музика та хоровий спів все ще популярні у багатьох регіонах України. У Києві ж і в центральних регіонах популярніша сучасна музика, рок, хіп-хоп, джаз, фолк та багато іншого. Більшість українських виконавців співають українською мовою, але це не заважає їм завойовувати серця слухачів у колишніх країнах Радянського Союзу. Популярна музика України – це гурти:
- «Воплі Відоплясова».
- «Берегиня».
- «Океан Ельзи».
- «ВІА Гра».
- «Бумбокс».
- «Потап і Настя».
- Nikita та інші.
В Україні та за її межами особливу популярність мають такі виконавці, як Руслана, Вєрка Сердючка, Ані Лорак, Тарас Чубай, Л. Кравчук та інші.
Клубна музика України розвивається в основному у Карпатських областях та у Столиці. На окуваному курортному Кримському півострові також українська музика досить популярна і деякі виконавці співають пісні українською. Українські діджей зараз дуже активно набирають популярності та завойовують музичний світ. Особливою популярністю у світі і в Україні користуються воєнні пісні, присвячені боротьбі українського народу с загарбниками. Це окремий напрямок, завдяки культивації якого багато виконавців стали широко відомими та популярними. Докладніше познайомитися с сучасною українською естрадою можно на сайті Нотатки.