Поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів (ОСЦПВ) – документ, який має бути у кожного водія. Така норма встановлена законодавством, а її виконання контролюється органами національної поліції. Якщо поліс ОСЦПВ, який в народі називають автоцивілка, буде прострочений чи відсутній, то на водія чекатиме штраф. Неприємної ситуації можна уникнути, своєчасно оновлюючи страховий поліс. Робити це надто часто не доведеться – в залежності від обраного вами варіанту автоцивілка може діяти протягом 6–12 місяців.

Які права має водій, що купив поліс ОСЦПВ

Наявність автоцивілки надає власникові автомобіля право вільно користуватися власним транспортом. Метою придбання страхового поліса є захист майнових інтересів водіїв у разі настання страхової події – дорожньо-транспортної пригоди, що сталася з його вини. У такому випадку страхова компанія бере на себе майнові зобов’язання щодо виплати постраждалим особам фінансової компенсації завданих збитків. Зробивши автоцивілку обов’язковою для всіх власників транспортних засобів, держава потурбувалася про забезпечення захисту їх інтересів. Проте варто зазначити, що розмір компенсацій є обмеженим і у розрахунку на кожного постраждалого становить:

  • до 160 тис. грн при пошкодженні майна;
  • до 320 тис. грн при завданні шкоди здоров’ю потерпілих.

Якщо ж ви, як винуватець ДТП, спричинили збитків на більшу суму, покривати їх доведеться із власного бюджету. Убезпечити себе від подібних ризиків можна шляхом розширення страхового захисту. Наприклад, страхова компанія СК Країна пропонує додаткове покриття, що передбачає збільшений ліміт захисту. З таким полісом ви почуватиметеся безпечніше за будь-яких умов.

Варто зауважити, що власник автотранспорту має право передавати керування ним третім особам разом зі страховим полісом. У такому разі автоцивілка є чинною, а у правоохоронців не виникатиме жодних питань. Якщо ж за якихось обставин водій не може довести наявність у нього актуальної страховки – йому буде призначено штраф.

При орієнтованій сумі збитку у ДТП менш ніж 50 тис. грн за умови згоди водіїв обох транспортних засобів може бути укладений європротокол, який є підставою для виплати компенсації страховою компанією. У цьому випадку можна не викликати поліцію, а заповнити необхідні документи безпосередньо на місці пригоди.

Які обов’язки мають водії

До першочергового обов’язку належить своєчасна купівля страхового поліса. За важливістю цей документ прирівнюється до водійського посвідчення чи техпаспорту на авто, тому він завжди повинен бути в наявності та пред’являтися на вимогу перевірчих органів. Як альтернативу паперовому документу можна використовувати поліс в електронній формі. 

У разі настання ДТП водій повинен одразу повідомити про подію страхову компанію, яка видала йому поліс. Обов’язком постраждалого є оформлення звернення до страховика винуватця аварії для отримання відшкодування збитків протягом 30 днів від моменту її настання. Для отримання виплати слід подати повний перелік документів.

Сприяння підбору фінансових послуг