Будь-які типи оброблення впливають на стан продуктів і вміст поживних речовин. Через надмірну температуру або підбір неправильного способу втрачається багато вітамінів та мінералів, тому варто дотримуватися простих правил під час готування їжі.
Основні способи приготування
Насамперед на якість їжі впливає зберігання продуктів та готових страв, адже порушення норм може призвести до швидкого розвитку бактерій. Тому краще купити холодильник великої ємності та розставити герметично зачинені харчові контейнери. Адепти здорового харчування давно виділили декілька найкращих способів приготування:
- На пару. Найбільш безпечний та корисний спосіб приготування, адже всі поживні речовини залишаються всередині страви, а бактерії гинуть від високої температури.
- Швидке обсмаження. Олія додає смаку та рослинних жирів, проте варто використовувати мінімальну кількість для змащування. Після отримання скоринки страву можна довести до готовності в мікрохвильовці або духовці.
- Варіння. Для приготування бульйонів чи супів важливо довести вміст каструлі до кипіння, а потім залишити варитися на повільному вогні. Це дозволить убити всі види бактерій, які можуть спричинити харчове отруєння.
- Запікання. У духовці можна приготувати будь-які продукти, зокрема фрукти та ягоди. Сухий жар дає максимальне оброблення без пересушування, а волога зі страви додає ефект пару.
Найкращим рішенням буде використання мультиварки, адже більшість страв в ній готується автоматично й без використання надлишкового жиру.
Нюанси корисної кулінарії
Професіональні кухарі давно використовують певні хитрощі для отримання максимуму користі від продуктів. Для деяких знадобиться мікрохвильовка Самсунг із функцією гриля та розморожування. На власній кухні можна використовувати деякі з цих секретів:
- Організм здатен засвоювати до 60% каротину від заправленої олією чи сметаною моркви, а від чистої — лише 6%.
- Заморожені овочі та фрукти зберігають більше корисних речовин, ніж консервовані.
- Молочні продукти підвищують поживність супів і бульйонів, тому рекомендують додавати молоко, вершки, сметану.
- Зелену та пророслу картоплю можна варити лише очищеною, ретельно обрізавши пошкоджені частини.
- Не можна складати продукти на довготривале зберігання в пластикових пакетах, краще використовувати харчові контейнери.
- Для смаження варто використовувати сковорідку з антипригарним покриттям та мінімум жирів, а також стежити за температурним режимом, щоб не перегріти.
- Рибу найкраще приготувати в мультиварці або духовці, щоб максимально зберегти жирні кислоти Омега-3.
- Посилити засвоєння корисних речовин із м’яса можна за допомогою тушкування з овочами.
- Броколі не обов’язково відварювати, можна додавати до страви в сирому вигляді.
- Усі овочі, які містять багато вітаміну С, рекомендують споживати в сирому вигляді.
Здорове харчування передбачає мінімальне теплове оброблення. Оптимальним рішенням буде вживання овочів, фруктів і ягід у сирому вигляді, щоб зберегти їхню поживність.