Перевірки на поліграфі, який також часто називають "детектором брехні", з'явилися в Україні на початку 90-х років і зараз все активніше використовуються в діяльності:
- органів внутрішніх справ;
- податкової поліції;
- служи безпеки України;
- а також поступово впроваджуються у сферу приватного підприємництва для забезпечення комерційної безпеки.
Попит народжує пропозицію: зараз український ринок пропонує понад десяток різних поліграфів вітчизняного та зарубіжного виробництва. Потенційні користувачі - силові відомства та комерційні підприємства, - намагаючись запровадити у себе перевірки на поліграфі, стикаються з певними труднощами, коли намагаються обрати детектор брехні. Тому слід відвідати офіційний сайт поліграфів "Рубікон", де можно познайомитися з найкащою пропозицією на відчизняному ринку.
Портативні чорнило-друкарські поліграфи
Портативні чорнілопиші поліграфи (ПП), спеціально призначені для виявлення в людини інформації, що приховується нею, з'явилися в США в середині 30-х років. З того часу ця країна є монопольним виробником приладів цього класу, де їх випуском нині зайняті дві фірми - "Stoelting С." та "Lafayette Instrument", остання з яких вийшла на український ринок.
Такі прилади комплектуються тим чи іншим набором блоків, які дозволяють реєструвати на паперовій стрічці у вигляді поліграм традиційні для психофізіологічного методу "детекції брехні" процеси:
- Дихання.
- Серцево-судинну діяльність.
- Зміна електричних властивостей шкіри (південно-гальванічний рефлекс /КГР/).
- Рухову активність людини.
Маючи сучасний дизайн високої надійності, пір'яні поліграфи залишилися принципово тими ж приладами, що і 60 років тому, коли вони були вперше створені.
Застосування ПП у ході психофізіологічного методу "детекції брехні" дозволяє здійснювати лише експертний аналіз реєстрованих реакцій людини, що перевіряється.
Комп'ютерні поліграфи
Розвиток електронно-обчислювальної техніки межі 30-х призвело до появи комп'ютерних поліграфів (КП ), реєструють таку ж кількість фізіологічних процесів, як і П П . Повний комплект КП включає датчики, т.з. "сенсорний блок" (що включає набір біопідсилювачів, аналого-цифровий перетворювач і спеціалізований пристрій обміну даними з комп'ютером), комп'ютер, оснащений спеціалізованими програмами, і принтер для роздруку накопичених у пам'яті комп'ютера сигналів. Функції введення, подання, зберігання та обробки даних КП реалізує програмно. У разі, коли такий поліграф комплектується комп'ютером класу "Notebook", КП перетворюється на мобільний комплект вагою близько 8 кг. Що також дуже зручно.