Сучасні лінзи дозволяють мати гострий зір, не відмовляючись від занять спортом чи повсякденних звичок. Досвідчені користувачі не відчувають тоненькі пластинки на очах та витрачають на догляд не більше 10 хвилин на день. При цьому вони мають гарний периферійний зір, можуть вільно бігати у парку, кататись на велосипеді, керувати автомобілем — і все це без ризику травмувати очі уламком скла. Якщо ви досі вагаєтесь, чи варто змінювати окуляри на лінзи, дізнайтесь відповіді на 3 найпопулярніші питання, які задають офтальмологам.
Як обрати першу пару лінз?
Обирати будь-які засоби корекції зору варто під наглядом спеціаліста. Перші лінзи можна обрати з допомогою офтальмолога чи оптометриста. Більшість великих магазинів оптики мають власного оптометриста, який проводить комп'ютерну діагностику зору та видає рецепт на засіб корекції. До прикладу, у Києві є мережа магазинів оптики Київлінза (посилання на сайт https://kyivlinza.ua/), де можна безкоштовно перевірити зір, отримати рецепт та обрати першу пару лінз.
Оптометрист обирає контактні лінзи, які найкраще коректують дефект зору. Враховується розмір та форма рогівки, щоб пластинки комфортно розміщувались на поверхні очей та не натирали повіки. Лікар також допомагає обрати зручний для користувача режим використання та план заміни. Ці параметри не впливають на ефективність корекції зору, але від них залежить зручність використання.
- План заміни — це рекомендований період використання лінз. Існує оптика щоденної та планової заміни (на 2 тижні, 1 та 3 місяці). Новачкам радять використовувати одноразові контактні засоби, адже вони найзручніші, найбезпечніші та не потребують догляду. Згодом можна перейти на доступніші моделі з планом заміни на 14 чи 30 днів.
- Режим носіння — це параметр, який визначає максимальну тривалість безперервного використання оптики. Його визначають з урахуванням киснепроникності матеріалу. Чим більше кисню проходить крізь тіло лінзи, тим довше її можна носити, не знімаючи. Новачкам радять лінзи денного використання, які безпечно носити протягом 8 годин і обов'язково знімати на ніч. Досвідчені користувачі можуть обирати моделі пролонгованого чи безперервного режиму та залишатись у лінзах від 2 до 30 днів.
Як надягати та знімати лінзи?
Новачки зазвичай бояться пошкодити чи неправильно надягнути делікатні пластинки. Щоб такого не трапилось, офтальмолог, який допомагає обрати оптику, розповідає, як поводитись із лінзами. Лікар пояснює, як надягати та легко знімати засоби корекції. А ще розповідає про правила догляду та зберігання контактних засобів. Запам'ятайте — доторкатись до лінз варто чистими та сухими руками. Мийте руки милом без фарбників та ароматизаторів. Використовуйте універсальний розчин для промивання та зберігання лінз, щоб вони залишались чистими та комфортними.
Можливі протипоказання, проконсультуйтеся з фахівцем