У світі є багато цікавих захоплень, людство вже дуже давно призвичаїлось до колекціонування чогось: хтось колекціонує столове срібло, хтось — курильні трубки, хтось вишукує та колекціонує раритетні видання, або книги з автографами їх авторів, а хтось колекціонує марки — це філателісти. До речі, філателізм, коли мова йде дійсно про старовинні марки — дуже недешеве хобі — ціна коливається від пари сотень гривень до мільйонів доларів. Ще одним таким дуже дорогим захоплення є нумізматика — колекціонування монет. І тут все дуже просто і зрозуміло: монети бувають різні, виготовлені зі срібла, золота, міді або якогось іншого сплаву. Найбільш цінними являються монети рідкісні, або зі специфічним дефектом, і не обов’язково вони мають бути золоті та срібні — часом буває так, що ціна мідної монетки становить сотні тисяч… І якщо філателісту свої скарби просто сховати або взяти з собою, то нумізматам дещо важче. 

AD_4nXf55DUa9VjTX6uNA4DgZ98OGipkUeWxWF41ilguLkSpE5QTP8M0qebaBD1udLpKGaiUcSOD6IlhfXWpFzZLb0uSI3zaWGqf_fzs_4Amzuvq6q6elUaBSkd3HjfzKmG6j_wPQcmHnmGpruUUvdb1crw?key=rR1XcnJ8i7bv77LUGcxOIw

Що ж конкретно колекціонують нумізмати? 

Просто монети? Але це не так, адже у нумізматиці існує багато направлень, що пов’язано з історію людства та грошовим обігом у різні епохи та цивілізаційні періоди. До прикладу дуже цінуються у нумізматів античні монети, ціна деяких з них сягає більш як два мільйони доларів, оскільки такими грошима розплачувались у Древній Греції у 400-500 роках до н.е., також цінуються арабські монети через їх рідкісність. Окрім дійсно грошових одиниць, котрі були в обігу і ними реальну платили за товари та послуги, нумізмати часто колекціонують саме колекційні монети, подібні до цих, від «Ювелір Капітал».

Чим відрізняється колекційна монета від тих, що в обігу?

Колекційні монети випускаються монетними дворами з якогось особливого приводу: це може бути пам’ятна для держави дата, якась надзвичайна для держави подія, наприклад коронація нового монарха, здобуття незалежності. Як правило такі монети не йдуть в грошовий обіг, тим паче, що частіше за все їх номінал (до прикладу — одна гривня, сто гривень) буде менший за реальну вартість, тобто їх продають на аукціонах, або в інший спосіб. Виготовляють їх зі сплаву, часто з додаванням срібла або золота, можуть мати золоте покриття, хоча вони всі без проби. Тобто вони однозначно будуть відрізнятися від тих, котрі зараз в обігу  держави. Але при великому бажанні чи потребі ви зможете розрахуватися такою монетою будь-де, оскільки згідно з вимогами НБУ та законами вони є платіжними засобами.

Що таке наші колекційні монети?

В чому їх фішка? Це сувенір у вигляді монети, котрий може стати як відмінною інвестицією і капіталовкладенням, так і цікавим та неперевершеним подарунком. Чому сувенір?

  1. Тому, що його виготовляє ювелірна фірма, а не монетний двір і це його головна особливість.
  2. На відміну від сувенірних монет, котрі випускають монетні двори різних країн, і України також, він має золоту пробу 585 — при чому вона однакова у всіх екземплярів. Тоді як інші колекційні монети можуть мати 900, 20-каратну пробу, або так звану чверть унції. В різних країнах, різні монети та різні серії можуть відрізнятися складом, вагою.
  3. На відміну від сувенірних монет, котрі випускаються монетними дворами та Національними Банками, ювелірні сувенірні монети виготовляються вручну нашими ювелірами, тому всі екземпляри є унікальними.
  4. Ці монети дійсно претендують на рідкісність, особливо з часом, оскільки вони випущені у досить обмеженій кількості.
  5. Ще одна перевага наших монет та їх привабливість навіть для тих, хто не колекціонує монети — це ціна, вона нижча від ціни за грам у ювелірних прикрасах, що додає їм ще більшої привабливості.

Які ж вони, наші сувенірні монети від «Ювелір Капітал»?

На цю мить є три варіанти виконання, і ми розглянемо їх більш детально.

Монета «Батьківщина-Мати»

На аверсі монети розташували одну із найвідоміших скульптур Києва та й України — величну Батьківщину-Мати на фоні Великої Лаврської дзвіниці та Успенського собору Києво-Печерської Лаври — найстарішого монастиря, з якого почалося монаше життя та просвітництво людей на цих землях. Таке поєднання символізує внутрішню велич нашого народу, його силу та міць, а також зв’язок поколінь, духовну підоснову життя народу. Також тут зазначено рік випуску. На реверсі — Малий герб України в обрамлені лаврового вінка, як символу перемоги та звитяги.

AD_4nXdWqVjXycfZPb5j52no17S5FSclAnDfKXf_XqVUj8Bfg1XwDprYShmXyy4f0g4D6CygrD-SP96Y4kNA48nnC1x-ne0CWJG6VbVvWgK4dZFryqXy_Y_3cVmjP-w6iBQuRyBtXk0AUrq6dKpLRuFjFhc?key=rR1XcnJ8i7bv77LUGcxOIw

Монета «Кам’янець- Подільський»

Перша монета із нашої дорогоцінної серії. Розробка її дизайну почалася ще у 2021 році, а уже у 2022 році вийшли у тираж перші екземпляри, котрі дуже швидко були розпродані. Що і не дивно, адже це дійсно унікальна пропозиція на ювелірному ринку України. Успіх став стимулом в розробці інших монет, котрі ми сьогодні також вам представимо — всі вони унікальні та цікаві.

AD_4nXdX2wNfOM5bhhARch6M7l3YvdDRrZsoG72zD-EMXdtc97eoxZr0oKdHfn686FkWT5YFRyA5Vn0yEk7bP4Oyfe89Sd25hMIcPUwm3ubSzRVVfLn5RmgDvmr1UwV1KtTcQR3Q1yXGWdbtUq6zDM6lAuw?key=rR1XcnJ8i7bv77LUGcxOIw

Ця монета вшановує одне з найдавніших міст України, яке славиться своєю архітектурою та історією. На аверсі монети зображений знаменитий Кам’янець-Подільський замок, оточений деталізованим фоном, що передає атмосферу цього середньовічного міста. В центрі розміщений герб України, що додає національного символізму. На реверсі зображений герб міста – Сонце, що посміхається з 16 променями, та назва міста виконана з використанням шрифту «Рутенія» для підкреслення приналежності міста до української національної культури. Дата вказує на рік виготовлення, а також служить маркером для колекціонерів.

Монета «Біткоїн»

Зараз дуже багато розмов про криптовалюту, про близьке закінчення ери реальних грошей, зникнення їх фізичного обігу і перехід до віртуального. Тому ця тематика знайшла відображення на нашій останній монеті у вигляді стилізованого Біткоїна. Аверс дещо відрізняється від реального Біткоїна, має пробу та дату виготовлення. А реверс — практично ідентичний. В цілому — цікава стилізація, котра допоможе уявити собі по-інакшому цю популярну криптовалюту.

AD_4nXe85C8aEmJdrvAPqcpWT9NY4PQxAg_2DuND9rojqlnZsl3JmpNTW5O58J2G7QAYiGsHF-4LM9HSnayfvgnoZ7rhL1HueZFvrJPaoDfDIODB3tivcqyHdFXVDAkwLA400tCdmCzZDcF3NHqgX2OXaog?key=rR1XcnJ8i7bv77LUGcxOIw

Купуючи ці монети, ви не просто робите капіталовкладення, адже це і красиво, і зручно — маленька монетка легко вміститься як у гаманець, так і у кишеню!