Використання поліетилену як матеріалу для виробництва труб вперше відбулося в середині 1950-х років. Поліетилен в основному використовувався в промисловості, за якою пізніше була нафтогазова промисловість, тому що ці галузі потребували легкого і міцного поліетилену. Успіх поліетиленових труб у згаданих галузях призвів до використання цих труб у розподілі газомереж, тому що в цих галузях була потреба в трубі, стійкій до корозії та здатної доставляти природний газ до будинків без витоків. Оцінки показують, що приблизно 95% нових трубопроводів у газорозподільних мережах Північної Америки мають діаметр 12 дюймів або менше та виготовлені з поліетилену. Труби використовувалися в сантехнічних установках, таких як розподіл питної води, мінеральні та промислові труби, лінії електропередач та інші серйозні програми.
Способи з'єднання труб із поліетилену
Фітинги для поліетиленових труб з'єднують труби із поліетилену за допомогою терморезисторного зварювання або механічних фітингів. Поліетиленові труби можна з'єднувати з іншими трубами за допомогою напірних фітингів, фланців тощо. Користувач може вибирати з безлічі типів з'єднань. Кожне з цих підключень має свої переваги та недоліки у конкретних умовах підключення, з якими стикається користувач. Устаткування, яке використовується для виконання процесу термозварювання, має бути спеціально розроблене для роботи з трубою та інструкціями зі зварювання. Крім того, обладнання має утримуватися у справному стані та здатне працювати відповідно до заявлених технічних характеристик. Купити фітинги для ПЕ труб можна за посиланням https://plastiko.com.ua/.
З'єднання поліетиленових труб зварюванням встик або стиковим зварюванням
Цей тип з'єднання поліетиленових труб також називається монолітним з'єднанням, при цьому способі нагріваються два кінці поліетиленових труб. Між трубами розташовується нагрівальна плита і температура плити досягає близько 210 градусів за Цельсієм. На стадії нагрівання та охолодження необхідно дотримуватися параметрів часу та механічного тиску на поліетиленову трубу. Цей тип з'єднання використовується для поліетиленових труб з однаковим зовнішнім діаметром та однаковою товщиною стінки. Через допуски по товщині стінки поліетиленових труб, які виготовляються за внутрішнім діаметром, можуть виникнути проблеми при центруванні та з'єднанні поліетиленових труб методом зварювання встик.
Терморезисторне зварювання
При методі стикового зварювання для нагрівання поверхні труб та поліетиленових фітингів використовується спеціальне обладнання, а при електромуфтовому зварюванні тепло виробляється всередині за допомогою електричного струму. Терморезисторне зварювання - це метод зварювання поліетиленових труб і фітингів, в якому використовуються спеціальні фітинги з дротом електричного опору, необхідного для плавлення поверхонь, що зварюються. Електричний струм передається через апарат для електромуфтового зварювання та його блок управління на обидва кінці з'єднання. Як і в методах стикового зварювання, в електромуфтовому методі використовуються різні типи сідлових та розтрубних з'єднань. Досвід також показав, що цим способом можна поєднувати поліетиленові труби з різними видами поліетилену. Крім його безпеки, іншими перевагами цього методу є висока швидкість та чистота з'єднання, але з іншого боку, обмеженням цього методу є висока вартість та максимальний діаметр труби, яку можна з'єднати цим методом.