Спеціальний захисний одяг слід використовувати для специфічних робіт, де може бути небезпека травмування тіла або проникнення шкідливих речовин через шкіру. Основними небезпеками є:
- вогонь,
- небезпечні хімічні речовини,
- вологість,
- погана видимість,
- електрика,
- висока чи низька температура,
- а також біологічні чи механічні небезпеки.
Область застосування, критерії та правила оцінки відповідності засобів індивідуального захисту в Україні викладені в відповідних документах, які, серед іншого, вимагають високою якості спецодягу та його відповідності ряду жорстких стандартів. Тому купувати спеціальний одяг личить тільки у перевірених постачальників, наприклад, на сайті https://eurosiz.ua/product-category/spetsodezhda/ компанії Єврозіз.
Які категорії захисного спецодягу бувають
В Україні спецодяг та засоби індивідуального захисту ділять на три групи за належністю до категорії ризику, пов'язаного з їх використанням, та встановлює різні процедури сертифікації окремих груп цих засобів захисту. Зазначимо, що на сайті https://eurosiz.ua/rabochaya-odezhda/ компанії Єврозіз представленій робочий та захисний одяг усіх трьох категорій захисту.
- Категорія І. Перша категорія характеризує захисний одяг, що захищає від мінімальних ризиків. Сюди входить як спецодяг, так і одяг з негорючих, пилопоглинаючих або кислотостійких тканин.
- Категорія ІІ. Одяг другої категорії захищає від специфічних факторів. Однак ці фактори не становлять загрози здоров'ю або життю і не сприяють незворотному пошкодженню здоров'я.
- Категорія III. До третьої категорії відноситься спецодяг, який призначений для захисту від факторів, що становлять підвищений ризик для здоров'я або життя працівника.
Захисні властивості
Захисний одяг, що проектується, виготовляється та поставляеться компанією Єврозіз (детальніше на https://eurosiz.ua/product-category/spetsodezhda/filter-product_brand-delta-plus/), повинен бути таким, щоб особа, яка її використовує, могла виконувати покладену на неї професійну діяльність, забезпечивши захист від однієї або кількох небезпек, що виникають одночасно. Захисно-функціональні властивості спецодягу в основному визначаються властивостями матеріалів, з яких він виготовлений. Функціональні аспекти визначають придатність захисного одягу, призначеного для роботи в даних умовах, з точки зору його довговічності, зручності використання та гігієнічних властивостей. Важливим моментом для вибору захисного одягу є правильно підібраний розмір під розмір тіла користувача з урахуванням всіх параметрів.
Зважаючи на всі вищезгадані поради, пам'ятайте, що куртки, толстовки, штани, комбінезони, робоче взуття або ряд додаткових аксесуарів з охорони праці, без яких працівник взагалі не зміг би приступити до роботи, таких як:
- каски,
- протектори,
- захисні окуляри,
- маски,
- захисні рукавички.
Це найголовніше, оскільки це – захист здоров'я та життя співробітника.