Красиво сфотографувати інтер'єр, не спотворивши при цьому пропорції та загальне сприйняття антуражу, досить складно. Особливо важливо правильно піднести фотографії інтер'єру, якщо ви пропонуєте свої послуги як:
- дизайнер;
- архітектор;
- будівельник;
- ріелтор.
Тому варто зазирнути на сайт https://orlov.photos професійного фотографу інтер'єру Дениса Орлова.
Особливості інтер'єрної зйомки
У вправних руках професійного фотографа з багаторічним досвідом практично будь-який інтер'єр в об'єктиві камери заграє новими фарбами. Але що робити, якщо ви початківець фотомайстер, який бажає пізнати всі принади подібної зйомки або зовсім далекі від мистецтва фотографії? На сайті Орлова ви знайдете поради, які допоможуть зрозуміти деякі особливості процесу за умов фіксації інтер'єрів різних приміщень. Якщо, звичайно, ви й самі не проти навчитися зйомки. Але для початку ознайомтеся із загальними порадами, що не залежать від дизайну фотографованого інтер'єру:
- Світло. Один із найважливіших пунктів для вдалих фотографій у цьому напрямку. Ідеальним буде природне освітлення, за допомогою якого простір візуально виглядає більшим. Якщо вікна виходять на тіньову сторону або за вікном погода, озброїться джерелами штучного освітлення. Їх потрібно гармонійно розташувати у приміщенні, щоб під час знімального процесу уникнути засвітів, відблисків та жорстких тіней. Для цього краще не використовувати вбудований спалах та дешеві неякісні освітлювальні прилади.
- Сам інтер'єр. Для кожного приміщення зі своїм особливим дизайном потрібний індивідуальний підхід. Але одне незмінне для будь-якого інтер'єру – чистота. Зайві предмети помітно негативно впливають на кадр, від цього знімки виходять захаращеними та важкими. Окрім зайвих об'єктів у кадрі вам можуть завадити кольорові плями. Якщо дизайн виконаний у стилі мінімалізм або Скандинавія, то предмети яскравих та контрастних кольорів візуально вибиватимуться із загальної картини. Така значна перешкода для фотографа може призвести до повної відсутності будь-якої гармонії на фотографіях.
- Перестановка. Не бійтеся змінювати внутрішню обстановку залежно від задуму. Іноді певний стан об'єктів у приміщенні виглядає зовсім інакше в об'єктиві камери. Довіртеся своїй інтуїції та експериментуйте. 4.Декор. Якщо характер фотозйомки дозволяє додати трохи затишку та стилю, то неодмінно зробіть це! Якщо використовувати предмети декору в міру, то холодна необжита квартира перетворюється на затишне гніздечко, пересічні кафе та ресторани — на привабливі заклади високої кухні, нудні офісні будинки — на стримані, але стильні установи.
- Техніка. Інтер'єр не виглядатиме красиво та повноцінно, якщо його фотографували на телефон. Використовуйте лише професійне обладнання, а також не забудьте взяти на зйомку штатив.
- Використовуйте ширококутний об'єктив. Так ви захопите якнайбільше простору.
- Постобробка. Абсолютно всі фотографії виглядають набагато краще після їхнього доопрацювання в графічному редакторі. Але важливо не перестаратися! Зберігайте природні відтінки, покращуючи лише показники розмаїття, різкості, експозиції. Також необхідно кадрувати зображення грамотно, не обрізаючи потрібні деталі.
На замітку! Інтер'єрна зйомка відноситься до комерційної типу. До останнього виду також відносяться рекламна, каталожна, предметна та інші різновиди фотосесій.