Інфляція - це зростання цін на товари, внаслідок чого купівельна спроможність грошей падає. Зазвичай інфляція становить кілька відсотків на рік, але зараз вона б'є багаторічні рекорди. У травні 2022 року річна інфляція в США досягла 8,6% - максимуму за останні 40 років. В Україні ж гривнева інфляція очікується на ще більш високому рівні в наслідок війни та високого рівня корумпованості влади. Таким чином, якщо тримати готівкові гривніі «під матрацом», через рік вони втратять у вартості — на ту саму суму можна буде купити менше товарів. Розглянемо,куди вкласти гроші, щоб захистити чи примножити свій капітал.
Базові правила інвестування
Перед тим, як почати інвестувати, визначте:
- фінансову мету;
- термін вкладень;
- рівень допустимого ризику.
Від цього залежатиме подальша стратегія.
- Короткостроковий обрій. Допустимо, ви інвестуєте вільні гроші і вже точно знаєте, що через рік вони вам знадобляться. У такому разі варто дотримуватись консервативного підходу — робити ставку на менш ризикові інструменти, наприклад, державні облігації чи банківські вклади. Це надійні активи з прогнозованим доходом, тому можна бути впевненим, що за рік ви повністю повернете свій капітал та відсотки.
- Середній горизонт. У разі вкладення терміном від року до п'яти років можна зібрати агресивніший портфель і додати ризикових активів — наприклад, акції чи золото. Вибір інструментів залежить від завдання: якщо мета заробити — можна наголосити на ризикові активи. Щоб компенсувати втрати від інфляції, підійдуть консервативні активи. Тут також важливо стежити за макроекономічною обстановкою у світі: коли цикл економічного зростання тільки почався, можна збільшити частку ризикових активів, а коли на горизонті рецесія зробити ставку на захисні.
- Довгострокові інвестиції. Коли інвестор ставить стратегічну мету на кілька десятиліть, наприклад, накопичити капітал для виходу на пенсію, можна зібрати портфель, у якому переважають акції та інші ризикові інструменти. Стратегічна дистанція дозволяє не зважати на ринкові падіння та кризи — вони мають короткострокову природу. На історичній дистанції економіка з найбільшою ймовірністю продовжуватиме розвиватися, а ринок перепише свої максимуми.
Тут вибір стратегії багато в чому залежить від вашої терпимості до ризику - чи важко вам пережити сильне просідання портфеля. Наприклад, криза 2008 року — один із найгірших ведмежих ринків в історії американського індексу акцій S&P 500. Індекс у моменті втратив 56,8% своєї вартості. Падіння затягнулося на півтора роки. Потім було відновлення ринку, і за наступні 12 років і S&P 500 виріс на 390%.
Однак, якщо ви не є експертом на фінансову ринку, вам краще ознайомитися з матеріалами сайту krediti24.com.ua. Це допоможе зробити правильний вибір, зберегти та примножити свої статки.
Сприяння у підборі фінансових послуг
Не є офертою
Не є інвестиційною рекомендацією