Екіпірування для бігу взимку обов'язково містить зручне взуття. Найбільш придатний варіант — кросівки, призначені для холодної пори року. Існують певні критерії, на які треба спиратися при виборі. Інакше людина буде відчувати дискомфорт під час руху, або ризикує травмуватися. Далі докладно розповідається, в яких кросівках бігати взимку на льоду, на пухкому та вологому снігу, у сніжній каші, багнюці, у морозну погоду.
Джерело: belsta.ua
Основні вимоги до кросівок для зимового бігу
Раніше для зимової пробіжки спортсмени використовували літні кросівки, які надягали на теплий носок. Зараз багато брендів випускають моделі, призначені для холодної пори року. У них тепло, зручно і вони не потребують додаткового апгрейду.
Основні вимоги до кросівок:
- товста підошва, яка не твердне на морозі;
- агресивний протектор, який не ковзає;
- водонепроникний верх;
- наявність утеплювача.
Взуття для зимового бігу може не мати хутряної устілки й утеплювача, оскільки при інтенсивному русі нога все одно зігрівається. Головне — це хороше зчеплення з поверхнею при несприятливих погодних умовах і захист від попадання вологи.
Джерело: belsta.ua
Як вибрати кросівки для зимового бігу?
Для бігу взимку взуття потрібно вибирати більш ретельно, ніж літнє. Головні правила, на які слід орієнтуватися:
- Під час примірки потрібно надягати щільні шкарпетки, в яких планується виходити на пробіжку.
- Не варто брати занадто широкі моделі. Взуття повинне щільно охоплювати п'яту і бічні поверхні ступні.
- Кросівки не повинні бути тісними. Зимові моделі слід купувати на 0,5-1 розмір більше. В районі пальців взуття не повинне тиснути, відстань до носка кросівок — 1 см.
- Брати взуття слід у перевірених виробників. Воно повинне бути добре проклеєним, без ниток, що стирчать, грубих швів і різкого неприємного запаху.
- Для зими можна вибрати мембранні моделі, вони не пропускають вологу, але дозволяють шкірі дихати. У них тільки один недолік: при випадковому потраплянні вода залишається всередині до кінця пробіжки, вона не вбирається в тканину. Оптимальний варіант — кросівки шкіряні. Вони теплі, не промокають, вбирають зайву вологу, пропускають повітря і легко очищаються від забруднень.
Джерело: belsta.ua
Основні вимоги до кросівок для зимового бігу
До спортивного взуття висувається безліч вимог. Краще вибирати моделі, які відповідають максимальній кількості параметрів. Серед них:
- Стійкість до будь-яких погодних умов. Взуття повинне витримувати низьку температуру, не тверднути і не тріскатися від морозу. Верхня частина робиться з непромокальних матеріалів або обробляється водовідштовхувальною рідиною.
- Комфорт і тепло. Деякі любителі зимового бігу відчувають, як на морозі німіють пальці ніг. Щоб цього уникнути, необхідно купувати кросівки з утеплювачем або з можливістю додати його самостійно. У взутті повинно бути достатньо простору для установки теплої устілки.
- Захист від вітру. Матеріал не повинен продуватися пронизливим осіннім або зимовим вітром. Але в ньому мають бути мікропори для проникнення повітря, щоб нога бігуна не промокала від поту.
- Ідеальне зчеплення з поверхнею. Це один з основних критеріїв вибору хороших кросівок для зимової пробіжки. Для посилення зчеплення з поверхнею на підошві встановлюється рельєфний протектор, зубчики або металеві шипи. Плоска підошва без виступів ковзає навіть на мокрому асфальті, тому на неї встановлюють спеціальні накладки.
- Наявність світловідбивних смужок. У холодну пору року сонце пізно встає і рано сідає, тому займатися спортом доводиться в сутінках або в темряві. Це небезпечно. Моделі зі світловідбивними елементами дозволяють помітити бігуна на дорозі та об'їхати його. Крім того, кросівки з рефлективами виглядають яскраво і стильно.
- Невелика вага. У важкому і масивному взутті бігати взимку не дуже зручно. Оптимальна вага — до 400 г.
- Полегшена система шнурівки. У взутті з такою системою шнурки не потрібно зав'язувати, досить їх підтягнути одним рухом. Це не обов'язковий параметр для зимових кросівок, але він дозволяє рукам не замерзнути на пронизливому вітрі.
Джерело: belsta.ua
В якому взутті краще бігати взимку?
Погодні умови місцевості залежать від клімату. Для бігу на снігу, льоду, почищеному асфальту, калюжах, сніжній каші підбираються різні моделі.
У чому бігати взимку на льоду: в кросівках з металевими шипами. Їх повинно бути не менше 10 штук. Існують моделі з шипами, вбудованими в підошву, або їх доведеться вкрутити самостійно.
Для пробіжок на пухкому снігу знадобиться взуття з глибоким протектором (не менше 5-8 мм). Якщо сніг тане і починає перетворюватися на кашу, то краще надіти кросівки з водовідштовхувальним покриттям. Популярні мембранні моделі не дуже підходить для цієї погоди, вони вберуть всередину вологу і не будуть її відводити.
Для пробіжок в морозну погоду на очищеному асфальті слід віддати перевагу варіантам з високим рівнем амортизації та м'якою підошвою, яка не затвердіє під впливом низьких температур.
Для екстремальних пробіжок перетнутою місцевістю купують моделі, які відповідають наступним вимогам:
- підошва з м'якої гуми;
- захист від снігу (вбудована гамаша);
- глибокий протектор;
- система швидкої шнурівки.
Джерело: belsta.ua
FAQ
Чи можна бігати взимку в літніх кросівках?
Так, можна, але тільки в суху і не морозну погоду, оскільки літні моделі не пристосовані для холодної пори року.
У чому найкраще бігати взимку?
У спеціальних кросівках, які мають товсту підошву з глибоким протектором, захищені від вологи та вітру, з тканин, що дозволяють нозі дихати.
Чи можна бігати взимку у звичайних кросівках?
Займатися спортом у звичайних кросівках не рекомендується. На морозі стандартна підошва твердіє, а нога спортсмена мерзне через відсутність утеплювача, тому потрібне взуття, розроблене спеціально для холодної пори року.
Які найкращі кросівки для бігу взимку?
Кросівки підбираються залежно від погодних умов. Для бігу на льоду підійдуть моделі з шипованою підошвою, для пухкого снігу — з глибоким протектором, для доріг з талою водою — з матеріалів, що не промокають, або зі спеціальним водовідштовхувальним покриттям.