Коли виникають проблеми у роботі серця, насамперед пацієнт звертається за медичною допомогою до сімейного лікаря. Він має призначити аналізи та обстеження, а також дати направлення до профільних фахівців.
У клініці «Ок!Клінік+» ви можете пройти діагностику та потрапити на консультації до різних лікарів. Тут вам допоможуть знайти причини проблем із здоров'ям, призначать лікування. На сайті okclinic.com.ua можна ознайомитися з корисною інформацією і про лікарню, і про лікарів.
Що таке ЕХО серця
Ехо серця або УЗД — безпечне та точне обстеження, яке допомагає виявити патології серцевого м'яза. У процесі лікар спостерігає за роботою органу в реальному часі, і він може оцінити товщину стінок, стан клапанів, швидкість руху крові та багато іншого.
Даний вид діагностики призначають, коли пацієнти мають такі скарги:
- прискорене серцебиття;
- біль у грудях у ділянці серця;
- задишка;
- відчуття, що серце б'ється з перебоями;
- запаморочення, непритомність;
- оніміння рук та ніг;
- синюшність шкірних покривів;
- проблеми із тиском.
За допомогою УЗД лікар може підтвердити або виключити такі захворювання, як міокардит, вада серця, аневризма, ішемія, порушення ритму, та ін. Даний метод призначають і для оцінки проведення хірургічних втручань, щоб зрозуміти, чи правильно працює орган і чи проблема усунена.
Важливо правильно підготуватись до дослідження. Напередодні не можна пити напої з високим вмістом кофеїну, а також виключити фізичні навантаження. УЗД можна робити навіть дітям, але важливо, щоб малюк був у спокійному стані, як, наприклад, після годування.
ЕКГ і тредміл-тест: що це і як це відбувається
ЕКГ — один з основних методів дослідження роботи серця. З його допомогою можна зафіксувати частоту, періодичність та інтенсивність скорочень м'яза. Якщо показники в нормі, це, швидше за все, говорить про те, що пацієнт здоровий. Якщо є якісь хвороби, цей метод розкаже про них.
Показання до проведення ЕКГ такі самі, як і для УЗД серця. Однак цей метод слід регулярно проходити всьому дорослому населенню, навіть якщо немає симптомів хвороб. Деякі захворювання на ранній стадії важко відчути, але можна виявити на ЕКГ. Особливо важливо його робити, якщо є схильність до хвороб серцево-судинної системи.
Ці два методи дослідження розрізняються в тому плані, що УЗД показує структуру серцевого м'яза, розмір порожнин, функціональність клапанів. А ЕКГ вказують на проблеми у роботі цього органу.
Одним із підвидів методики є тредміл-тест. Це тестування роботи серцевого м'яза для виявлення патологій, які неможливо виявити у стані спокою пацієнта. Простими словами діагностику проводять під навантаженнями. У цьому випадку може використовуватися велотренажер або бігова доріжка.
До проведення тредміл-тесту потрібно підготуватися. За 12 годин необхідно виключити будь-які фізичні навантаження. За 4 години має бути останній прийом їжі. Декілька днів до процедури слід перестати пити ліки, але важливо проконсультуватися з лікарем. У день тесту заборонено курити, пити каву та чорний міцний чай.