Чимало громадян України прагнуть виїхати на заробітки до Польщі, оскільки це найближча європейська держава з досить лояльними умовами працевлаштування мігрантів. Найбільш привабливо виглядає високооплачувана робота в польщі у самій Варшаві, адже в столиці розташовані офіси великих компаній, а мінімальна зарплата становить 4600 злотих, або 1060 євро, що на 200-300 євро вище за середнє по країні.
На яку роботу претендують українці у Польщі
Жінки найчастіше влаштовуються тут:
- нянями;
- покоївками;
- шваками;
- офіціантками чи касирами у супермаркетах.
Серед чоловічих професій найбільш затребувані електрики, сантехніки, зварювальники, вантажники, далекобійники та механізатори, різнороби на будівництво. За наявності вищої освіти, досвіду роботи та знання мови можна отримати більш високооплачувану посаду. Найбільший попит у Варшаві на:
- Лікарів.
- Юристів.
- Економістів.
- Перекладачів.
Методи пошуку роботи у Варшаві
Насамперед варто розпитати друзів та знайомих, які вже влаштувалися у Варшаві. Вони знають реальну обстановку у польській столиці, тому можуть дати слушні поради та допомогти з пошуками роботодавця. Якщо такої можливості немає, можна вивчити спеціалізовані портали, такі, як www.flambir.com або звернутися до кадрового агентства.
Користуватися такими порталами зручно – можна підібрати вакансію за певними параметрами, дізнатися про вимоги до кандидатів, передбачуваний графік роботи, рівень оплати праці. Проте заявки, подані дистанційно, не завжди переглядають – вони можуть загубитися у загальному потоці. Також є високий ризик зіткнутися із шахраями. Тому перед відгуком на вакансію варто перевірити роботодавця в реєстрі Центрального статистичного управління Польщі GUS, зайти на сайт компанії, а також прочитати відгуки про неї в інтернеті.
Звернення безпосередньо до роботодавців
Можна скласти для себе список компаній, де ви хотіли б працювати, і звернутися туди безпосередньо. Наприклад, надіслати листа електронною поштою, ще краще – зателефонувати чи прийти в офіс, якщо ви вже знаходитесь у Варшаві. Більшість компаній зараз мають свої сайти, де вказуються контактні дані. Ще кілька способів вийти на роботодавця:
- відвідати ярмарок вакансій та особисто поспілкуватися з представниками компаній;
- переглянути місцеві газети з вакансіями та зателефонувати за вказаними номерами;
- сходити до служби зайнятості.
Однак для пошуку роботи цими способами необхідно знати польську мову.
Не є офертою