Сталевий канат є метизом, який відрізняється складною конструкцією. Він включає сердечник і певну кількість волокон, створених зі сталевого проволоки. Троси успішно використовуються у різних напрямках сільського господарства, промисловості та будівництва. Плануючи сталеві канати купити, бажано уважно ознайомитися з доступною продукцією. Справа в тому, що канати успішно використовуються для вантажопідіймального обладнання, у тому числі для кранів, талей, витягів, виробничих ліній. У будь-якому випадку при майбутньому виборі вкрай небажано припуститися помилок.
Особливості сталевих канатів
Продукція створюється з урахуванням ГОСТ 2688-80, ГОСТ 7668-80. Таким чином, можна орієнтуватися на оптимальні характеристики та високу якість виробів. Важливо розуміти, що вироби розраховані для успішного застосування в різних напрямках промисловості. У цьому канати бувають «Г», і навіть «ГЛ», що визначає передбачаємося застосування. У першому випадку вироби застосовуються для вантажного устаткування, тоді як у другому – для пасажирсько-вантажного. Більше того, троси відрізняються конструкціями. Саме тому раціонально розуміти, у яких випадках передбачається застосування канатів.
Рекомендації щодо вибору
Плануючи купити сталеві канати в Києві, бажано орієнтуватися на наступні критерії:
- Сфера користування. Важливо розуміти, що вимоги до сталевих канатів багато в чому залежить від того, як застосовується продукція.Наприклад, канати можуть використовуватися для вантажного, пасажирсько-вантажного та пасажирського обладнання.
- Особливості конструкції. Зазвичай модель включає сердечник і пряди. Сердечник може бути сталевим чи органічним. Кількість прядів та сталевих проводів може бути різною. Від конструкції залежать гнучкість та механічні характеристики.
- Діаметр. Зазвичай вироби мають діаметр 6,2-32 міліметри. Потрібно розуміти, що іноді моделі мають великі діаметри в 32-46 міліметрів, а вони ідеально підійдуть для підйомного обладнання, тягових механізмів, бурових установок.
- Мостил. Канати створюються з урахуванням «сухого» способу. Якщо виріб виріб з додатковим покриттям, гарантується захист виробу під час його використання. Однак цього не потрібно при замовленні оцинкованих та нержавіючих виробів.
- Покриття. Воно може використовуватися чи ні. Вироби з оцинкованим покриттям ідеально підійдуть навіть для застосування у морських такелажах, вантажних конструкціях. Це зумовлено підвищеною стійкістю до корозії. До того ж, вдається орієнтуватися на гарний зовнішній вигляд продукції.
- Напрямок витків. Троси можуть володіти одностороннім або хресним плетінням.
- Маркувальна група. Показники можуть становити 1770, 1960 та 2160 Н на мм. Параметр визначає розривні параметри.
Важливо розуміти, що низька ціна на сталеві троси є значущою, але в будь-якому випадку потрібно враховувати характеристики виробу для його подальшого застосування.