В умовах воєнного стану в Україні пляжний відпочинок доступний не на всіх водоймах. Особливо обмеження стосуються річок та водосховищ. Де в Київській області облаштовані безпечні пляжі, у Київській ОВА.

Зазначається, що узбережжя і акваторії річок є частиною операційної зони відповідальності військових, де здійснюються заходи з оборони – в тому числі мінування, патрулювання кораблів. Між тим, є облаштовані пляжі для масового відпочинку, за які відповідає місцева влада. Як повідомили у КОВА, це такі локації:

  • Рживщівський міський комунальний пляж на річці Дніпро (вул. Адмірала Петренка);
  • Центральний пляж в місті Українка на річці Дніпро;
  • міський пляж міста Українка на річці Стугна (вул. Вишнева);
  • пляж Центральний у місті Біла Церква на річці Рось (вул. Росьова);
  • пляж у селі Чайка Богуславського району на річці Рось (вул. Замлинця).

Стихійні місця відпочинку залишаються без професійної допомоги рятувальників і медиків. В таких місцях ставлять таблички "Купатися заборонено!", а небезпечні місця водойм позначають віхами або червоними буями з написом "Небезепечно!".

"Київська область після деокупації забруднена вибухонебезпечними предметами. Підрозділи ДСНС проводять оперативне розмінування акваторії, але на сьогодні більшість водних об'єктів області залишаються не обстеженими", – зазначили в Київській обласній військовій адміністрації.