За даними СБУ підозрюваний збирав відомості про військових і тероборону. Про це повідомили в Головному управлінні СБУ у Києві та Київській області.

За даними слідства, російським інформатором виявився 41-річний мешканець столиці. Він отримував завдання від громадянки РФ, яка перебуває на тимчасово окупованих територіях України як військова кореспондентка одного з федеральних телеканалів (“Перший канал“). З квітня 2022 року зловмисник регулярно передавав їй інформацію для розвідувальних підрозділів російських військ. Для конспірації агент використовував різні номери мобільного зв'язку та вів листування виключно у месенджерах. А щоб ідентифікувати один одного у мережі, абоненти застосовували умовні слова-паролі.

Під час обшуку у фігуранта вилучили мобільний телефон і комп’ютерну техніку, які містять докази його протиправної діяльності.
Наразі зловмиснику повідомлено про підозру за ст. 114-2 (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних сил України чи інших формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану) Кримінального кодексу України. Розслідування триває.

Також за ініціативи СБУ українським військовим передано амуніцію вартістю понад 8 млн грн. Служба безпеки України запобігла комерційному продажу військового спорядження, яке призначалося для потреб ЗСУ. Тепер ця амуніція буде передана армії. 

В розпорядженні ЗСУ передадуть:

  • понад 500 одиниць військової форми та обмундирування - берці, бафи, балаклави, головні убори, маскувальні костюми та костюми хімічного захисту, партію плитоносок тощо;
  • 5 500 бронеплит для бронежилетів. 

Це спорядження було конфісковане СБУ в ході попередніх спецоперацій в Черкаській області. Нагадаємо, що у червні СБУ викрила на Черкащині ділка, який привласнив і продавав військову амуніцію, призначену для ЗСУ. 

Крім того, оперативники спецслужби викрили одне із підприємств регіону на спробі привласнення сталі для виготовлення бронежилетів. 

Зловмисники ввезли на територію України під виглядом гуманітарної допомоги матеріал для бронеплит, який коштував понад 6 млн грн. Утім коли з нього виготовили 5,5 тис. бронеплит, їх не передали на потреби ЗСУ, як це передбачає статус гуманітарного вантажу, а навпаки – вирішили віддати на продаж. 

Завдяки спільним діям правоохоронців та Черкаської обласної військової адміністрації вдалося запобігти незаконній реалізації бронеплит.