У Києві стритрейсерам представники військкомату вручили повістки, а правоохоронці склали протоколи. Про це повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

"Мені здається, що суспільство давно вже сказало своє слово, щодо прийнятної поведінки під час війни. І я зараз не говорю про те, що зовсім не можна кави випити або пообідати/повечеряти в якомусь закладі. В цілому, ми й воюємо, щоб люди могли нормально жити. Але всьому є межі. Заганяти заряджені тачки в самісінький центр міста, ревіти там моторами, дріфтувати вулицями - то вже називається фарс під час війни. А біля цих заряджених моторів крутяться молодчики, які за віком і станом здоровʼя могли б, наприклад, тримати автомат", - зазначив він.

За словами Олексія Білошицького, хлопців неодноразово попереджали і притягували до відповідальності. Але це не подіяло.

"Отож, цього разу ми запросили на захід воєнкомів. Які, своєю чергою, "запрошували" форсажників, - розповів він. - Але. Щоб пацани "не розстраювались", є гідний лайфхак: автомат теж можна прокачати і протюнити".

У березні цього року у Верховній Раді запропонували розсилати повістки військовозобов'язаним через месенджери – Telegram, Viber та інші. У Мінцифрі відповіли, що це неможливо реалізувати технічно та юридично. Тоді ж військовий комісар Харківського територіального центру комплектування Володимир Арап в інтерв'ю заявив, що у майбутньому військовозобов'язані зможуть отримувати повістки через "Дію", і виклики до ТЦК здійснюватимуться вже в електронному вигляді. А керівник розвитку електронних послуг у Мінцифрі Мстислав Банік розповів, що Через "Дію" не планується розсилка повісток