Практично всі в дитинстві щось збирали: календарики, фантики від цукерок, вкладки від жувальних гумок... Час минав, дитячі захоплення у багатьох минули, а колекції розгубилися. Але деякі юні колекціонери не забули про свою пристрасть і перенесли її в доросле життя, обравши як захоплююче хобі, що приносить хороший дохід. Як заробляти на колекціонуванні, у що найбільш вигідно зараз можна вкластися - вивчимо ці та інші питання детальніше.

Як заробляти на захопленні

Колекціонування - один із найбільш надійних варіантів інвестування. За сприятливого розкладу прибуток від колекціонування може приносити до 200% річних. Головне - вибрати правильний напрямок для вкладення коштів.

Заробляти на колекціонуванні можна двома способами:

  1. Пропонувати колекціонерам товар, який вони шукають.
  2. Самостійно збирати колекцію з метою продати її у майбутньому максимально вигідно.

Як перший, так і другий варіант дуже трудомісткі та тривалі. Якщо ви плануєте відразу ж перепродати успішно придбану в комісійному магазині або на блошиному ринку покупку, майте на увазі, що відразу отримати значний прибуток навряд чи вийде. Цінність окремих предметів може зростати з роками. А ось вже зібрану цілісну колекцію (особливо якщо вона має певну спрямованість) можна продати поціновувачам за дуже непогані гроші. При правильному підході, наявності вільних коштів, цілеспрямованості та терпіння - відмінний варіант для збереження та збільшення заощаджень.

Варіанти колекціонування

Колекціонувати можна все, що завгодно.

Відеокасети

Останній відеомагнітофон зійшов з конвеєра минулого десятиліття, і з того часу цінність VHS-касет стала зростати. Для створення оригінальної колекції можна збирати касети з кінофільмами певної спрямованості: жахів, комедії, мультфільми та ін. Часто власники колекцій заробляють на оренді, віддаючи касети в прокат. Вартість окремих екземплярів даних носіїв інформації, виставлених на спеціалізованих сайтах в інтернеті, іноді може сягати кількох тисяч доларів.

Ляльки Барбі

Одна з найвідоміших ляльок, вперше випущена наприкінці 50-х років минулого століття, представлена ​​у двох категоріях: ігровій та колекційній. Якщо перша призначена для малюків, друга, як можна зрозуміти з назви, націлена на дорослий ринок. Вартість таких екземплярів, позначених спеціальними ярликами (чорним, рожевим, золотим, срібним і платиновим - відрізняються якістю та випущеним тиражем), варіює від 16 доларів до кількох сотень у.о.

Фотоапарати

Найпопулярніший підвид колекціонування серед справжніх поціновувачів техніки. Найбільш цінними вважаються старовинні екземпляри, створені у 19 столітті. Так перший фотоапарат «Геліограф» (у світі налічується лише три екземпляри) має вельми значну вартість - 100 000 доларів!

Найбільш прибутковим у сфері колекціонування, на думку експертів, є ринок антикваріату - предметів, вік яких перевищує 50 років та мають певну художньо-історичну цінність.

Інтернет-аукціон eBay - клондайк для колекціонерів

Найбільший вибір різноманітних виробів, придатних для колекціонування та вкладення вільних коштів, представлений на одному з найвідоміших онлайн-майданчиків планети, інтернет-аукціоні еБей. Придбати тут товар може будь-який бажаючий, у тому числі й мешканці України.

Але врахуйте, що доставка антикваріату з eBay до України - процес трудомісткий. Його варто довіряти професіоналам. Адже вироби цієї категорії часто є крихкими, що передбачає ретельне пакування посилок перед відправкою, до того ж їх вартість нерідко перевищує встановлений державою безмитний ліміт. Якщо сума замовлення буде більшою, ніж 150 євро, то для законного ввезення товару на територію нашої країни з різниці необхідно сплатити ПДВ (20%) та митний збір (10%). Вирішити всі питання з митницею, провести попередній огляд покупки та ретельно її запакувати перед відправкою зможе представник компанії посередника.

Заробляти на колекціонуванні це вигідно та досить захоплююче. Спробуйте!