У Національному музеї народної архітектури та побуту України в Пирогові запрацював реконструйований центральний вхід, що був збудований ще в 70-х роках минулого століття. Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики.

Новий вхід розробили з урахуванням ландшафтних особливостей музею та туристичних запитів відвідувачів.

Центральний вхід виконаний із дерева (сосна, смерека, дуб), металу та бетону. Колір обрали графітовий у поєднанні з природним деревом - аби вся композиція стала органічною частиною музею. Одразу біля входу також облагородили територію: зробили оглядовий майданчик, поремонтували частину огорожі.

"Теперішній музейний центральний вхід - своєрідний етнопортал, який переносить відвідувача із сучасного, технологічного, урбаністичного світу в давні українські села XVII-XX століття з їхньою історією, архітектурою, побутом, світоглядом та традицією", - розповіла Оксана Повякель, гендиректорка Національного музею народної архітектури та побуту України (НМНАПУ).

Реконструкція центрального входу до музею стала першим етапом реалізації великомасштабної державної програми "Магніти України".