У Києві правоохоронці оголосили підозру п’ятьом учасникам групи, яких підозрюють у незаконному заволодінні квартирами в столиці та Івано-Франківську. Про це повідомили в поліції Києва.
П’ятеро людей, за версією слідства, підробляли документи та переоформлювали на себе чужу нерухомість у Києві та Івано-Франківську.
За даними слідства, організував схему 45-річний киянин. До неї він залучив ще чотирьох людей — двох жителів Києва, мешканку Київської області та жительку Івано-Франківська.
Слідчі вважають, що учасники групи знаходили квартири, власники яких померли або тривалий час перебували за межами України.
Після цього вони підробляли паспорти, вклеювали в них фотографії своїх спільників і з цими документами зверталися до нотаріусів, щоб переоформити нерухомість на інших людей.
За такою схемою, за версією слідства, вони заволоділи квартирою в Івано-Франківську, власниця якої померла, не залишивши спадкоємців. У такому разі житло мало перейти у власність міської громади.
Також підозрювані, за даними поліції, переоформили квартиру в Подільському районі Києва, власниця якої після початку повномасштабної війни виїхала за кордон.
Крім того, вони намагалися незаконно переоформити третину ще однієї квартири у столиці.
Правоохоронці оцінюють загальну суму збитків у понад 2,6 млн гривень.
Учасникам групи інкримінують шахрайство в особливо великих розмірах, вчинене організованою групою, а також підроблення й використання офіційних документів. Якщо їхню провину доведуть у суді, їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Організатора схеми взяли під варту на час досудового розслідування.








