Оренда VDS/VPS у Польщі - послуга, у якій зацікавлені представники українського бізнесу. У них є можливість отримати послугу та території Європейського Союзу та підтримку з боку українського хостинг-провайдера. Мова йде про дата-центр компанії FREEhost.UA https://freehost.com.ua/ukr/, який пропонує своїм клієнтам максимально вигідні умови.

Що таке VPS?

VPS або віртуальний приватний сервер (virtual private server) - це послуга, що передбачає процес віртуалізації для розділення фізичного сервера на кілька приватних віртуальних. Кожен з них використовує окремі CPU та RAM та повністю ізольований від «сусідніх» серверів.

Для чого потрібна послуга VPS? Є кілька типових випадків, коли цей вид хостингу актуальний:

  1. Є потреба у встановленні власного ПЗ. Віртуальний хостинг не дає можливості використовувати на сайті технології на кшталт Python, Node.js у повному обсязі. Користувач зазвичай обмежений лише PHP. А от VPS дає таку можливість.
  2. Потрібно змінити налаштування сервера. Завдяки root-доступу можна змінювати правила роботи сервера, редагувати системні файли тощо.
  3. Можливості віртуального сервера вичерпані. У VPS немає обмежень щодо кількості запущених процесів, запитів до баз даних, медіафайлів тощо. Дозволений об’єм ресурсів залежить від обраного тарифу.
  4. Продуктивність має вирішальне значення. Ізольованість віртуальних серверів виключає випадки повільної роботи через це, що «сусід» по серверу використовує більше ресурсів.

Чим VPS відрізняється від віртуального хостингу та виділеного сервера?

В чому різниця між VDS і VPS?

В обох випадках йдеться про віртуальну машину, яка працює на фізичному сервері. Таких машин може бути кілька. Кожна з них працює повністю автономно та має власний набір технічних характеристик (кількість ядер, обсяг дискового простору тощо).

Тож терміни VPS та VDS є синонімами. Але чи є між ними відмінності? Західні провайдери не бачать жодних. Тож абревіатури так і записують: VPS/VDS. У пострадянських країнах є дуже умовний поділ з прив’язкою до певної технології. Але ще раз варто підкреслити: цей поділ дуже умовний. VPS та VDS - це одне й те ж саме.

У провайдера FREEhost.UA послуга VPS/VDS реалізована за допомогою технології KVM. Віртуалізація здійснюється за рахунок гіпервізора - спеціалізованої програми, яка забезпечує доступ кожного віртуального серверу до наявних апаратних ресурсів та їх функціонування. KVM надає значно більший спектр можливостей, завдяки чому VDS може стати повноцінною заміною dedicated-сервера:

  • робота з будь-якою наявною ОС;
  • можливість налаштування простору диску під будь-яку наявну файлову систему;
  • повний доступ до сокетів, процесів, а також можливість модифікації ядра ОС;
  • високий рівень приватності: безпосередній доступ до кожного контейнера має тільки його власник.

VDS має обмежену кількість обчислювальних ресурсів, і за жодних обставин не може мати більше. Єдиний недолік полягає в значно меншій гнучкості: якщо такі параметри, як обсяг оперативної пам'яті та CPU, можна скорегувати після перезавантаження, то зміна розміру дискового простору в деяких випадках просто неможлива.

Чи має значення фізичне розташування сервера в одній країні з користувачами?

Фізична локація сервера (країна, місто) має ключове значення. Тож краще обирати розташування, орієнтуючись на місцеперебування значної частини клієнтів чи співробітників компанії. 

Є як мінімум три аргументи «за»:

  1. Швидкість. Якщо дані зберігаються поруч, відповідь буде швидшою. Наприклад, сторінка сайту, яка зберігається на сервері у цій же країні, може завантажуватись за декілька мілісекунд, а якщо сервер знаходиться на іншому континенті - за 2-5 секунд. Дрібниця, але це може мати значення для збереження відвідувачів.
  2. Конфіденційність. Місцевий провайдер працює відповідно до законодавства країни, і це стосується також аспектів збереження конфіденційних даних та передачі їх стороннім особам. Ці процеси легше контролювати, ніж у випадках, коли сервери розміщені на території іншої держави.

Ще декілька років тому як третю перевагу можна було вказати пошукову оптимізацію. Проте твердження про те, що локація сервера якось впливає на позиції у видачі Google, є досить спірним і не знаходить підтверджень в сучасних умовах.

VDS у Польщі: переваги для релокованих компаній

Через війну в Україні багато наших співгромадян переїхали до Польщі. Велика кількість компаній теж обрала варіант релокації до найближчої дружньої до нас країни. Переважно це організації, так чи інакше пов’язані з ринком IT, онлайн-послугами, продажами в інтернеті тощо. Зрозуміло, що пошук надійних варіантів розміщення інформації став для них одним з ключових напрямків.

Послуги VPS/VDS у Польщі https://freehost.com.ua/ukr/vps-hosting/ забезпечує українська компанія FREEhost.UA. Принцип KVM-віртуалізації робить сервери повністю незалежними. У кожного з серверів є гарантовані ресурси оперативної пам’яті, дискової підсистеми та CPU. 

На VPS Poland можна автоматично встановити ОС з доступних дистрибутивів Linux та додаткове ПЗ, або виконати встановлення самостійно. Адмініструвати VDS Poland можна через ROOT-доступ. Окрім цього, користувачам доступні наступні переваги:

  • гарантовані ресурси для сайту завдяки високопродуктивному обладнанню та KVM-віртуалізації;
  • отриманий та переданий трафік без обмежень. Головне - не порушувати умови надання послуг;
  • повний контроль завдяки root-доступу: такий же, як і над фізичним сервером. Можна встановлювати чи видаляти ПЗ, передивлятись логи тощо;
  • цілодобовий моніторинг HTTP, MySQL, ICMP сервера з оперативним надсиланням повідомлень на email-адресу чи у вигляді SMS;
  • 35 Гб дискового простору на окремому фізичному сервері для зберігання резервних копій. Можна самостійно налаштувати регулярність створення бекапів;
  • можливість за одну хвилину встановити будь-яку операційну систему з наявних: з готовою панеллю керування чи без неї. Якщо обраний варіант встановлення з панеллю, на сервер одночасно будуть встановлені Apache, MySQL, PHP, Exim, Mod_perl, Mod_ssl, PhpMyAdmin, ProFTPd, Awstat, сервер DNS bind.

Хмарна система зберігання даних утворена за принципом N+1. Це гарантує безперебійність: навіть якщо один з вузлів відключиться, сервер продовжить працювати. Диски та сховище об’єднані у RAID10, що гарантує доступ до даних навіть при одночасному відключенні двох дисків.

Резервні копії клієнтських VPS у Польщі провайдер створює щоденно та зберігає їх на окремому сховищі. Тому клієнтські дані максимально захищені. А доступ до інформації гарантовано швидкий завдяки збереженню на високопродуктивних SSD.

Дата-центр компанії FREEhost.UA у Польщі - це надійне збереження даних від української компанії. Провайдер розуміє потреби релокованого бізнесу і пропонує прийнятні умови разом з послугами найвищого рівня.