Асортимент модулів оперативної пам'яті настільки великий, що навіть досвідчені техніки не можуть одразу зробити правильний вибір. Їх випускають різні бренди і щороку каталог товарів поповнюється. Докладніше про те, як придбати оперативну пам'ять для ноутбука, буде розказано далі.
Як вибрати оперативну пам'ять для комп'ютера та ноутбука?
У 2023 році Україна стала одним із лідерів із закупівлі модулів оперативної пам'яті. Незважаючи на це, багато власників техніки ще стикаються зі складнощами при виборі потрібних комплектуючих. Які основні параметри?
Оптимальний обсяг
Люди вважають, що великий обсяг оперативної пам'яті виключає будь-які збої у роботі операційної системи. Однак є кілька нюансів, які повинні враховуватися, а саме:
- можливості материнської плати
- цінова категорія
- споживання енергії від блока живлення
Виробники, які створюють модулі з великою оперативною пам'яттю, встановлюють ними високу вартість. Чим більший обсяг пам'яті, тим більше енергії споживатиме блок живлення. Тому важливо забезпечити йому достатню потужність.
Типи модулів
Незважаючи на те, що надається великий діапазон цін, виділяється лише два типи модулів оперативної пам'яті:
- DIMM
- SO-DIMM
Перший варіант вважається доречним для настільних комп'ютерів. Другий відрізняється компактністю, застосовується для ноутбуків.
Сучасні стандарти
Якщо ви відвідали інтернет-магазин з метою придбання оперативної пам'яті, щоб зібрати материнську плату, вибирайте стандарт DDR4: він швидко передає дані. З урахуванням того, що показник напруги живлення дорівнює 1,2 модуль споживає менше енергії. У такі модулі можна встановлювати ємнісні мікросхеми обсягом пам'яті до 128 Гб.
Стандарт DDR3 характеризується більш скромною пропускною здатністю та допомагає оновити старі системи. Зовнішні відмінності у модулях стандартів DDR3 та DDR4 практично відсутні. Різниця присутня тільки в кількості контактів (у DDR4 налічується 288 контактів, а в DDR3 – 240) та в положенні пазів для підключення.
Вибираємо за частотою
Кожне наступне покоління оперативної пам'яті має збільшену тактову частоту. Сучасна пам'ять DDR4 працює на частоті від 21 до 32 ГГц. Модуль можна встановлювати будь-який процесор. DDR3 функціонує у діапазоні частот від 1,8 ГГц до 2,1 ГГц.
Якщо встановити комплектуючі з високою частотою, система ноутбука від цього не стане продуктивнішою. Можна помітити покращення роботи лише додатків.
Що таке таймінги?
У той час, як пам'ять працює, система готується до обміну даними. Кількість циклів, необхідні завершення процесу, позначатимуть таймінги: вони прописуються у назві модуля. DDR4 має великі затримки, якщо порівнювати із попередніми поколіннями.
Таймінги не дуже впливають на швидкість. Вони доречні, якщо потрібно створити високопродуктивні системи.
Поради та рекомендації до купівлі ОЗП для ноутбуків у 2023
Перша рекомендація щодо купівлі надійної ОЗП полягає в наявності додаткового охолодження. Тому зверніть увагу на варіанти доповнені пластинами з алюмінію. Якщо ви хочете зробити пристрій красивим зовні та унікальним, вибирайте модулі зі світлодіодним підсвічуванням.
Оперативна пам'ять, призначена для ноутбуків компактна, тому легко встановлюється. Перш ніж приступати до придбання, рекомендується вивчити обсяг пам'яті та її параметри. Чим вище продуктивність пристрою, тим менше часу працюватиме в автономному режимі. Тому додатково знадобляться дорогі акумулятори.
Порада експертів – купівля сучасної пам'яті покоління DDR4 із частотою тактів 2,1 ГГц. Якщо ви хочете заощадити, перегляньте модулі SO-DIMM, що функціонують на частоті 1,3-1,6 ГГц. Для ноутбука оптимальна пам'ять – 8-16 Гб. Якщо в майбутньому вона планується її розширення, то краще взяти варіант із максимальним обсягом, сумісним із процесором.
Вибір оперативної пам'яті для ноутбука – відповідальне завдання. У процесі покупки можна зіткнутися з різними складнощами. Якщо є можливість, краще проконсультуватися з досвідченими фахівцями: вони озвучать свої рекомендації після детального огляду ноутбука.