У Києві вартість опалення для населення в цьому опалювальному сезоні залишається незмінною. Як і минулого року тариф на тепло становить 1 654,41 грн/Гкал. За підсумками листопада 2023 року середньомісячна температура в Києві склала +4,1°C, а середньозважена вартість опалення в багатоповерхівках із будинковими лічильниками — 22,90 грн/кв. м. А вартість опалення в будинках, що стали учасниками міської програми співфінансування 70/30% та провели енергоефективні заходи, на 25% менше, ніж в інших. Середня вартість опалення в таких будинках – 17,3 грн/кв. м. Про це повідомляє управління з комунікацій компаній комунального підприємства «Київтеплоенерго».

Близько 90% багатоповерхівок столиці обладнано будинковими лічильниками тепла. Нарахування в них проводяться за фактичний обсяг тепла, спожитий будинком і зафіксований приладом обліку.

До прикладу, типова двокімнатна квартира на вул. Анатолія Солов’яненка у Дніпровському районі площею 43,4 м/кв. м спожила в листопаді 0,4 Гкал, ще близько 0,1 Гкал – загальнобудинкові потреби, 0,02 Гкал – функціонування внутрішньобудинкової системи гарячого водопостачання (ФСГ). Сума до сплати – 860 гривень.

Нагадаємо, нарахування за теплову енергію та гарячу воду відбуваються на основі урядової Методики нарахувань № 315. У багатоповерхівках, обладнаних будинковим лічильником тепла та квартирними лічильниками, клієнти сплачують за спожите тепло відповідно до показань своїх лічильників та додатково розрахунковий обсяг на загальнобудинкові потреби.

Власники квартир без лічильників у таких будинках сплачують різницю між показаннями будинкового приладу, витратами на загальнобудинкові потреби та сумарними показаннями всіх індивідуальних лічильників, розподілену пропорційно опалювальній площі квартири. Для квартир без лічильників встановлюється гранично можливий розмір нарахувань – «максимальна частка». Це максимально можливий обсяг споживання тепла на обігрів помешкання, що убезпечує клієнта від аномально високих нарахувань.

Для багатоповерхівок без будинкового лічильника тепла вартість опалення розраховується на основі теплового навантаження будинку з урахуванням фактичної кількості годин постачання теплової енергії та середньомісячної температури зовнішнього повітря.