Попри те, що сьогодні існує велика кількість цікавих стилів інтер'єру, все ж таки тренди сучасності багато в чому визначають основні тенденції навіть у класичних інтерпретаціях. Враховуючи той факт, що вітальня є першим приміщенням у будинку, яке зустрічає гостей та, по суті, візитівкою житла, до його оформлення необхідно підійти максимально відповідально. У статті зібрані найкращі поради від експертів у галузі дизайну інтер'єру, дотримуючись яких ви зможете реалізувати найцікавіші плани з перетворення будинку.

Особливості сучасного стилю

Сучасний напрямок може включати безліч інших стилістик, наприклад, мінімалізм, хай-тек, еко, сканді. Залежно від загальної тенденції в будинку, вітальня може бути виконана як у розкішному стилі, так і аскетичному, але все ж таки загальні риси проглядаються у всіх варіантах. Характерними для такого напряму є:

  • Відкритий простір. Девіз затишної вітальні - мінімум стін, перегородок. Це потрібно для більшої кількості світла, повітря, особливо, якщо приміщення невелике.
  • Спокійні кольори. Найчастіше фахівці рекомендують вибирати відтінки, що сприяють розслабленню.
  • Простота форм. Ідеї мінімалізму суттєво вплинули на сприйняття стильних інтер'єрів, тому для меблів, декору характерна лаконічність.
  • Ергономічність. Насамперед простір має бути максимально призначеним для комфортного життя в ньому сучасної людини. Необхідно продумати вільне місце для безпроблемного відчинення ящиків та дверей.

Яким має бути планування

Кількість меблів, наявність різних функціональних зон залежить від планування приміщення. Сучасні тенденції говорять про те, що найчастіше приміщення вітальні поєднують із кухнею, робочим кабінетом. Для першого варіанта характерне розміщення зони для приготування біля входу в приміщення. Зонування здійснюється за допомогою острівця, обіднього столу, барної стійки. Зона відпочинку облаштовується, як правило, біля вікна. Навіть якщо простору в будинку достатньо, робоча зона зазвичай складається з комп'ютерного столу, крісла.

Актуальна палітра кольорів

При виборі кольору для вітальні можна керуватися трендами, особистими уподобаннями, але в обох випадках необхідно дотримуватись правил колористики. Пам'ятайте, що світлі тони здатні візуально збільшувати простір, а темні зменшувати. Для маленьких віталень краще використати перший варіант. Оптимальна кількість кольорів в одному інтер'єрі - три. Більше буде складно гармонійно поєднувати, а менше може виглядати нудно, якщо його не розбавити яскравими акцентами.

Наповнення інтер'єру меблями

Центральний елемент меблювання у вітальні - диван. Саме довкола нього надалі будується вся композиція. Виходячи з цього, необхідно купити диван, який стане справжньою окрасою кімнати. Вибір повинен здійснюватися, ґрунтуючись на якості оббивки (вона має бути приємною до тіла, довговічною, зносостійкою), кольорі (можна вибрати модель яскравого кольору, щоб виділити її з інших меблів), функціональності (для маленьких кімнат можна взяти диван-трансформер).

Обов'язково варто продумати систему зберігання речей, ключову роль в якій відіграє шафа купе. Концепція мінімалізму визначила той факт, що цей вид меблів замінив традиційні шафи, тумби під телевізор, комоди. Крім того, важливо відзначити його високу функціональність, здатність раціональніше використовувати кожен квадратний сантиметр у приміщенні. В цілому всі меблі для вітальні повинні бути головним чином функціональними.