Відновлення столичних будинків, пошкоджених обстрілами російських військ, триває. Про це
Київський міський голова перевірив хід робіт із відновлення багатоповерхових житлових будинків на вулиці Чорнобильській, 9-А та на проспекті Валерія Лобановського, 6-А.
“На початку літа ми розпочали відновлювальні роботи в будинку на вулиці Чорнобильській у Святошинському районі. Це 16-поверховий житловий будинок, що зазнав значних пошкоджень внаслідок потрапляння російської ракети 15 березня. У будинку 126 квартир. 64 помешкання вигоріли повністю, 62 постраждали частково. Обстеження технічного стану будинку, експертизи виявили, що несучі конструкції будівлі не пошкоджені. І будинок може бути відновлений. На сьогодні на об’єкті підсилили залізобетонні конструкції, відновили вхід до будинку, проклали нові внутрішні електричні та сантехнічні мережі, привели до ладу квартири та місця загального користування. На фасаді виконують герметизацію швів та утеплення мінеральною ватою, встановили 80% вікон. Будинок утеплять та відновлять за всіма сучасними стандартами. А також здійснять соціальний ремонт у квартирах“, – пояснив Віталій Кличко.
Щодо 27-поверхового будинку на проспекті Лобановського, у який російська ракета влучила на третій день повномасштабної війни, то там роботи завершать навесні 2023 року. У будинку 126 квартир. Постраждали 16 помешкань. На сьогодні на об’єкті демонтували покрівлю, частину монолітного залізобетонного каркасу, відновили роботу двох пасажирських ліфтів. Тривають унікальні роботи з влаштування монолітного залізобетонного каркасу будинку.
Мер Києва нагадав, що влітку місто розпочало відновлювальні роботи 11 житлових будинків, які зазнали найбільших руйнувань внаслідок обстрілів російськими варварами. Найбільше ушкоджень зазнали окремі будинки у Святошинському, Оболонському та Шевченківському районах.
Загалом же у столиці ракетними обстрілами пошкоджені понад 640 інфраструктурних об’єктів та житлових будинків. Вони зазнали пошкоджень різного ступеню.
Згідно з критеріями уряду та затвердженою програмою робіт, у Києві першочергово відновлять 360 об’єктів. Серед них: 52 заклади освіти, 15 об’єктів охорони здоров’я, 5 закладів соціального захисту, 89 об’єктів житлово-комунального господарства, 12 закладів культури, 196 житлових будинків та 1 адміністративна будівля.
На відновлювальні роботи столиця виділила з резервного фонду міського бюджету майже 600 мільйонів гривень. Іще 200 мільйонів виділив уряд.