У Києві завершили перевірку об’єктів захисту громадян. Про це повідомили в пресслужбі Київської міської державної адміністрації.

Загалом міські та районні служби спільно з представниками поліції та ДСНС проінспектували усі 4655 приміщень. Придатними є 3041 об'єкт, тобто 65%, ще 973 (21%) – можуть бути укриттями за умови належного облаштування. Не відповідає технічним умовам приміщень, де можуть бути укриття, – 641 (14%).

"Ми отримали від Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України фінальні результати перевірки, що тривала 10 днів: 65% укриттів визначені придатними до використання, при цьому 15% – взагалі без жодних зауважень. Ці укриття мають необхідне обладнання і устаткування – від примусової вентиляції і санвузлів до засобів пожежогасіння і надання першої медичної допомоги",  – повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Він наголосив, що всі 3041 об’єктів захисту кияни можуть використовувати під час повітряної тривоги. Будь-які маніпуляції та викривлені факти з цього приводу лише дезорієнтують людей. Бо деякі урядовці маніпулюють цифрами, заявляючи про нібито лише 15% придатних приміщень.

РекомендуємоУ Києві показали укриття, відремонтоване за 1,3 мільйона: фото

Пантелеєв додав, що ситуація з непридатними укриттями та об'єктами, що потребують облаштування, в розрізі сфер управління виглядає наступним чином:

  • 851 об'єкт (53%) – відносяться до сфери управління районних у місті Києві державних адміністрацій;
  • 575 об'єктів (35%) – відносяться до приватної форми власності;
  • 170 об'єктів (11%) – відносяться до державної сфери управління;
  • 18 об'єктів (1%) – відносяться до сфери управління КМДА.