Із метою забезпечення фізичної безбар’єрності транспортної інфраструктури в Києві буде збільшено кількість наземних пішохідних переходів. Таке рішення прийняла Київська міська рада,
За словами депутатки Київської міської ради Ксенії Семенової, у час війни питання створення без бар’єрного середовища в місті стає ще більш актуальним, оскільки у столиці збільшилась кількість військових та цивільних, які отримали інвалідність або травми кінцівок внаслідок поранень. Міське середовище має бути доступним для всіх маломобільних груп населення, до яких, зокрема, належать інваліди війни, жертви російського терору, число яких, на жаль, тільки зростатиме. Підземні пішохідні переходи є справді бар’єром для пересування людей з дитячими візками, людей похилого віку, осіб з інвалідністю та інших маломобільних категорій населення. Збільшення кількості наземних пішохідних переходів буде реалізовано шляхом модернізації перехресть, будівництва, капітального ремонту та реконструкції світлофорних об’єктів. У пріоритеті буде облаштування наземних переходів через кожні 500 метрів у секторах житлової та громадської забудови.
Департамент транспортної інфраструктури КМДА спільно з киянами затвердить перелік місць, де потрібно дублювання підземних – наземними пішохідними переходами.