Якщо ви хочете схуднути, підтягнути сідниці та стегна, розвинути витривалість та налагодити роботу серцево-судинної системи, але при цьому не маєте часу, щоб відвідувати спортзал, рекомендуємо придбати велотренажер. Він допоможе зміцнити м'язи нижньої частини тулуба, покращити здоров'я та емоційний стан, підняти тонус та позбутися нервового напруження.
Сучасний велотренажер – це прекрасна альтернатива тренуванням на вулиці або у спортзалі. З ним ви зможете підтримувати фізичну форму, не виходячи з власного будинку. Завдяки компактним розмірам він не займе багато місця і дозволить вам тренуватися відповідності зі своїм робочим графіком. Головне – обрати правильну модель.
Критерії вибору велотренажера
Обираючи велотренажер для дому, слід звернути уваги на наступні параметри:
- Вага маховика. Комфорт та плавність їзди на велотренажері напряму залежить від ваги маховика. Чим вона більша, тим зручнішим буде тренування. Якщо маховик занадто легкий, ви швидше за все відчуватимете неприємні поштовхи в момент оберту педалей (особливо це стосується магнітних систем). Оптимальна вага маховика – не менше 5 кг. Якщо ви плануєте займатися 2- 3 рази на тиждень, вам слід обрати велотренажер з маховиком вагою понад 7 кг.
- Потужність. Обираючи велотренажер, обов’язково зверніть увагу на його потужність. Вона вимірюється в Ваттах. Високопотужні моделі дозволяють проводити інтенсивні та ефективні тренування.
- Регульоване сидіння. Купуючи велотренажер, переконайтеся в тому, що сидіння можна відрегулювати по висоті. Це допоможе запобігти травмам спини та суглобів. В деяких моделях можна відрегулювати сидіння по горизонталі. Звичайно це є плюсом, але без цієї опції можна легко обійтися.
- Максимальна вага спортсмена. Перед покупкою зверніть увагу на максимальну вагу, яку може витримати велотренажер. Велотренажери середнього та вищого цінового сегменту зазвичай витримують спортсменів вагою до 120-150 кг, тоді як найдешевші моделі можуть витримати трохи більше - 80-100 кг.
- Конструкція і дизайн велотренажера. Перевірте перед покупкою, з чого зроблено велотренажер. Металева рама міцніша за пластикову. Обирайте тренажер, який буде не тільки функціональним, але також впишеться у ваш домашній інтер'єр.
Правильний вибір велотренажера залежить від цілей та завдань конкретної людини: схуднення, зміцнення м’язів, серцево-судинної системи, реабілітація після хвороби.
Нюанси, на які варто звернути увагу
Якщо ви обмежені в просторі, обирайте складні моделі, які дозволять зекономити корисну площу. Для занять у малогабаритних квартирах підійдуть вертикальні , які займають мінімум місця.
Сучасні велотренажері мають широкий діапазон режимів роботи і кілька десятків вбудованих програм, розрахованих на різні ситуації: швидке схуднення, прокачування м'язів, кардіовправи та ін. Вся інформація про час тренувань, спалені калорії, швидкість пульсу та ін. виводиться на спеціальний дисплей. Вона допомагає в мотивації і дозволяє займатися більш ефективно. Якщо бюджет дозволяє, і ви хочете отримати від кардіотренажера максимальну користь - обирайте моделі з удосконаленою системою мультимедіа.