У День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років Володимир Зеленський та Олена Зеленська вшанували пам’ять полеглих. Вони поклали квіти до могили Невідомого солдата у парку Вічної Слави. Про це повідомив Офіс Президента.

У заході також узяли участь: голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, прем’єр-міністр Денис Шмигаль, міністр закордонних справ Андрій Сибіга керівник Офісу Президента Андрій Єрмак і представники дипломатичних місій в Україні.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що Росія, намагаючись присвоїти Україну, присвоює собі чужу пам’ять і викривляє історію. Тому, за його словами, не тільки сьогодні, у День пам’яті та перемоги над нацизмом, а завжди варто пам’ятати: українці зробили свій великий внесок у ту перемогу.

«Зупинили зло світового масштабу власною кров’ю. Бо понад 8 мільйонів українців боролися з нацизмом не тільки в складі Радянської армії. Десятки тисяч билися в арміях союзників, сотні тисяч — у повстанських загонах та рухах опору. У тій війні в нас не було тилу — вся наша земля була суцільним фронтом, плацдармом, відкритою раною. Постраждало кожне місто, село, кожен дім і кожна родина», — сказав Зеленський.

Глава держави додав, що Україна не віддасть цю пам’ять новому, російському нацизму, так само як не віддає йому своє сьогодення.

«Перемога і справжня пам’ять не з тими, у кого „паради“, а з тими, із ким правда. Шануймо свій внесок у боротьбу зі злом і своє сьогодні, у якому знову з ним боремося», — зазначив Зеленський.