В інтернеті ширяться чутки про нібито недбалий догляд за сакурами на бульварі Верховної Ради. У КП УЗН Дніпровського району розповіли, що їх працівники з 2018-го року доглядають за деревами. Саме тоді й були висаджені найперші сакури у кількості 95 дерев, серед яких 25 було сакур виду «Autumnalis Rosea», одна з яких зображена на фото. Спеціалісти зазначили, що посадка сакур на бульварі Верховної Ради виконувалась у кілька етапів декілька років.

Для цього використовують добриво на весні та влітку — це Комплексне мінеральне добриво Yara Mila Cropcare, 11-11-21.

«В складі добрив: два види азоту, які необхідні рослинам протягом всього їхнього росту; фосфор з подовженим впливом для формування кореневої системи та цвітіння; калій без хлору та сірка — для оптимального просування процесів у рослині; мікроелементи, такі як залізо, мідь, марганець, цинк, бор, молібден, які позитивно впливають на розвиток кореневої системи, збільшення імунітету рослин та зменшення стресу», — докладно пояснили в УЗН Дніпровського району.

А восени дл підтримки сакур вносять Монокалій фосфат Novapeak ICL 0-52-34 — це добриво, яке містить 52% фосфору (P2O5) і 34% калію (K2O), що забезпечує оптимальний баланс поживних речовин для стимулювання розвитку кореневої системи, посилення цвітіння, покращення якості плодів і підвищення стійкості рослин до стресових умов.

Так, вже 4-ий рік поспіль фахівці КП УЗН Дніпровського району борються з з хворобою, яка називається моніліальний опік, або моніліоз. Саме нею уражені сакури виду «Autumnalis Rosea».

«Причиною хвороби є кліматичні умови: не типовий для міста температурний режим протягом крайніх років. Обробіток всіх сакур проводимо у два етапи на рік: навесні до початку сокоруху — мідним купоросом, а після цвітіння робимо бакову суміш — хорус+скор+енжіо», — розповіли фахівці.

На сьогодні така хвороба, на жаль, є майже невиліковною, але працівники УЗН роблять все можливе, щоб зберегти квітучу окрасу Дніпровського району.

Спеціально для підтримки сакур 2019 року на цій ділянці створили систему прикореневого крапельного поливу.

А 2024 року, аби збільшити утримання вологи у ґрунті, фахівці УЗН влаштували систему поливу і для газону.

«На сьогодні, навколо сакур, висаджено масивні групи (1 тисяча 310 м²) злакових трав та квітів (13 тисяч 843 штуки), які також позитивно впливають на утримання вологи у ґрунті», — розповіли фахівці.

На підприємстві нагадали, що алея сакур на бульварі Верховної Ради, 2020 року увійшла до Національного реєстру рекордів України і стала одним з улюблених місць прогулянок та відпочинку киян та гостей столиці.