Касаційний цивільний суд 05 вересня виніс остаточне рішення щодо ландшафтного заказника місцевого значення «Троєщинські луки». Територію, площею 381,8 га, захищено від забудови. Луки простягаються на північ від рогу вулиці Милославської та озера Алмазне.

Заказник «Троєщинські луки» було створено за ініціативи депутатки Київської міської ради Олесі Пинзеник та Київського еколого-культурного центру у 2020 році для захисту червонокнижних рослин.

Як зазначила депутатка Київської міської ради, ініціаторка створення заказника Олеся Пинзеник, спільно з громадою ми зробили вирішальний крок у правильному напрямку для захисту флори та фауни. 

«На території заказника є безлічі екосистем, які створюють унікальне середовище для багатьох рослин і тварин. Рішення суду буде сприяти кращому контролю та управлінню цими землями. Це має велике значення для збереження природи та ландшафту в даній місцевості, а також для забезпечення належного благоустрою території. У комплексі зі справжніми луками на території заказника на знижених зволожених ділянках та ділянках прилеглих до Верхнього Вигурівського озера сформувались болотисті луки. Тутешня флора та рослинність дуже багаті та різноманітні», – наголосила Олеся Пинзеник.

Депутатка додала, що захист ландшафтного заказника є важливим кроком для збереження біорізноманітності та забезпечення природного середовища для всіх живих істот.

Довідка. На території ландшафтного заказника місцевого значення «Троєщинські луки» у районі Верхнього Вигурівського озера виявлено велику популяцію надзвичайно рідкісної в Києві орхідеї включеної до Червоної книги України (2009а) – коручки болотяної (Epipactis palustris). На притерасній заплаві та вздовж збереженим меандрам пра-Десни поширені ділянки заплавного лісу. Їх сформовано головним чином з тополі чорної (Populus nigra), білої (Populus alba) верб сірої (Salix cinerea) та білої (Salix alba). У чагарниковому ярусі поширені аморфа кущова (Amorpha fruticosa), калина (Viburnum opulus), свидина біла (Swida alba) та криваво-червона (S. sanguinea). У трав’янистому ярусі таких лісів зустрічаються ранник вузлуватий (Scrophularia nodosa), щитник чоловічий (Dryopteris filix-mas), астрагал солодколистий (Astragalus glycyphyllos), хвилівник звичайний (Aristolochia clematitis), хвощ польовий (Equisetum arvense) тощо.