Справжні естети сьогодні обирають стиль мінімалізм, якому притаманні лаконічність, функціональність. Все частіше останнім часом у такому стилістичному ключі оформлюють кухню. Просторе приміщення випромінює порядок за рахунок того, що в ньому немає зайвих предметів декору та меблювання, виключається ефект захаращеності. Універсальність такого рішення полягає в тому, що воно чудово підходить для будь-якого виду приміщень:

  • об'ємних апартаментів;
  • квартир-студій;
  • класичних кухонь.
  • Для якісної реалізації проекту необхідно враховувати безліч факторів:
  • площа приміщення;
  • кількість вікон;
  • колірну гаму у будинку.

Щоб забезпечити необхідну кількість вільного простору в кухні, меблі повинні бути обрані з розумом, враховуючи колір стін, освітлення у приміщенні. Допускається наявність декору, але мінімальна його кількість, він не повинен “скрадувати” простір, порушуючи загальну гармонію в інтер'єрі. Домогтися такого ефекту можна самостійно, дотримуючись простих рекомендацій, зібраних у цій статті.

Вибір кухонного гарнітуру

Складно суперечити твердженню, що простір у кімнаті, яку найчастіше відвідують члени сім'ї, має бути грамотно функціонально наповненим, при цьому вільним. Враховуючи це, кухонний куточок варто обирати компактний, який забезпечує зручність, займає мало місця. Оптимальний варіант - меблі з гладкою поверхнею, обов'язково прихованою фурнітурою. Функціональна система зберігання та висувні ящики забезпечать максимально комфортне зберігання кухонного приладдя. Експерти рекомендують купити кухню сучасної смарт конструкції, оснащеної "дотяжкою".

Для невеликої кухні можна використовувати барну стійку. У кухні, поєднаній із приміщенням вітальні, кухонний стіл та стільці варто перемістити в центр. Купити стіл на кухню можна будь-якої форми, але найпопулярнішою залишається прямокутна. Варіант має високі ергономічні властивості, його можна легко вписати в будь-який формат приміщення. У просторих кухнях можна встановити круглий або овальний стіл, але потрібно залишити місце для безперешкодного переміщення (як мінімум 80 см).

Підвищити комфорт допоможуть ніші, оснащені вбудованими полицями, робочими поверхнями, які плавно переходять у підвіконня, столи. Істотно розширити простір на маленькій кухні дозволить гарнітур, поєднаний із островом. За його допомогою можна ефективно вирішити питання облаштування обідньої зони.

Відповідні меблі

Стиль мінімалізм ні в якому разі не має на увазі аскетичність. Меблі максимально зручні, функціональні, практичні, привабливі. Для шафи гарнітура характерна організованість. Завдяки цьому експлуатація кухні викликатиме лише приємні асоціації.

Візуальну цілісність кухні допоможе створити використання однакових відтінків для стін та поверхонь меблів. Побутова техніка, вбудованого типу, найчастіше “ховається” у предметах меблювання, що дозволяє раціональніше використовувати вільний простір. Ідеальний варіант кухні у стилі мінімалізм не переповнений деталями.

Популярними матеріалами, що використовуються для виготовлення столу, стільців, фасаду гарнітура, барної стійки є натуральне дерево, метал, пластик. Допустимо використання матової текстури, яка не перетягує на себе увагу. Для меблів характерна простота, дорогий дизайн, здатний підкреслити добрий смак господарів.