Злочинну діяльність угруповання припинили поліцейські Департаменту карного розшуку НПУ спільно зі слідчим управлінням ГУНП в Київській області за силової підтримки підрозділів поліції особливого призначення в м. Києві та Київській області під процесуальним керівництвом Київської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону. Про це повідомили у Національній поліції України.

Правоохоронці встановили, що лікар надавав чоловікам фіктивні медичні документи, а працівник РТЦК сприяв проходженню військово-лікарської комісії. Таким чином чоловіки отримували «білий квиток», який надавав їм можливість виїхати за кордон.

Послуги з ухилення від мобілізації коштували бажаючим від 7 до 15 тисяч доларів.

Поліцейські провели низку обшуків за місцями мешкання фігурантів, в приміщеннях ТЦК та лікарні. Відтак вилучено медичну документацію, чорнові записи, комп’ютерну техніку, різноманітні носії інформації, мобільні телефони, а також 5 млн гривень.

Центральна військово-лікарська комісія скасувала попередні рішення районних військово-лікарських комісій відносно тих чоловіків, які встигли скористалися «послугами» зловмисників.

Слідчі повідомили трьом учасникам ОЗГ про підозру за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332 (Незаконне перетинання державного кордону України в особливий період чи під час дії правового режиму воєнного стану), ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 369-2 (Зловживання впливом), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 15, ст. 336 (Ухилення від призову на військову службу) Кримінального кодексу України.

Організатору та ще одному фігуранту обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави, а третій порушник перебуває під нічним домашнім арештом.

Санкція найтяжчої статті передбачає до дев’яти років в’язниці з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Наразі поліцейські продовжують встановлювати осіб, які ухились від призову, а також інших учасників злочинної групи. Триває досудове розслідування.