Відповідно до статі 55 Конституції України, свободи та права кожного громадянина захищені судовими інстанціями. Саме суди – остання правова інстанція в будь-якій державі. Кожен громадянин України за необхідності має право на захист власних інтересів, прав та свобод.
В порівнянні з кримінальною, більш м’якою являється адміністративна відповідальність. Вона наступає через незначні за тяжкістю правопорушення. Наприклад, представники правоохоронних органів склали на Вас протокол по статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП). Що робити в такому випадку? Передовсім, треба заручитись підтримкою професійних адвокатів https://prikhodko.com.ua/.
Підстави для оформлення протоколу за ст. 130 КУпАП
Правоохоронці складають протокол за статтею 130 КУпАП за наявності наступних підстав:
1. Керування автомобілем у стані сп’яніння (як алкогольного, так і наркотичного). Окрім цього, мова може йти про споживання медичних препаратів, які впливають на швидкість реакцій.
2. Відмова водія від проходження медичного огляду на стан наркотичного/алкогольного сп’яніння.
3. Передача керування автотранспортом третій особі у стані алкогольного/наркотичного сп’яніння.
Важливо: встановлення факту алкогольного/наркотичного сп’яніння можливе тільки в медичному закладі, після здачі необхідних аналізів. Саме позитивний аналіз на наявність алкогольного/наркотичного сп’яніння – підстава для оформлення протоколу за статтею 130 КУпАП.
В будь-якому випадку, для захисту власних інтересів Вам знадобиться адвокат по 130 статті.
Як можна оскаржити протокол за ст. 130 КУпАП?
Головною помилкою більшості водіїв являється намагання визнати складений правоохоронцями протокол недійсним шляхом подання до суду адміністративного позову. Ця стратегія зовсім не ефективна, треба обрати іншу.
Після того, як буде оформлено протокол, представники поліції розпочинають підготовку адміністративного матеріалу для подання його на судовий розгляд.
Це означає, що вина водія має бути доведена судом. При цьому головне завдання водія та його захисника – доведення того, що під час складання протоколу були допущені помилки.
Оскаржити протокол допоможуть докази, письмові пояснення, які являються підтвердженням того, що співробітники правоохоронних органів допустили помилки в процесі складання протоколу.
Ідеальний варіант – винесення судом постанови про закриття справи про адміністративне правопорушення за статтею 130 КУпАП через відсутність складу злочину.
Додатково водій разом із захисником можуть подати заяву щодо відшкодування державною моральної шкоди, заподіяної безпідставно складеним протоколом.
Варто зазначити, що на етапі досудового розгляду допомога адвоката являється найбільш продуктивною для розробки правильної стратегії захисту. Для зменшення ризиків адміністративної відповідальності важливо знайти професійного адвоката. Завдяки кваліфікованій правовій допомозі Ви зекономите свій час, кошти, права та репутацію.