В подорожах майже завжди для перевезення речей зручно використовувати саме валізи. Звісно виключенням буде пересування пішки чи на двоколісному транспорті. А от для літаків, автобусів чи потягів варто купити валізу. Туди можна буде покласти речі, а також сувеніри.

Проте, заходячи в магазин, чи відкриваючи каталог в інтернет-крамниці, виявляється що обрати чемодан не так-то й просто. Річ у великій різноманітності моделей. Тож виникає питання яку купити валізу та на що звернути увагу? Проте, якщо трохи розібратися в цьому питанні, то все стає на свої місця.

Насправді краще мати в своєму арсеналі одразу декілька моделей для різних потреб. Вибір залежить від кількості людей що їдуть з вами, відстані та тривалості подорожі, її цілі та навіть виду транспорту.

Різновиди валіз за призначенням

Є декілька варіантів класифікації чемоданів, найчастіше їх поділяють за розміром або за призначенням. В залежності від того, для чого використовуються, валізи бувають:

  • Дорожніми валізами. Це класичні моделі чемоданів для подорожей. Вони можуть бути різних розмірів, дизайну та конструкції. Є різновиди для короткострокових поїздок на одинці чи довготривалих подорожей родиною;
  • Універсальні. Це невеличкі валізи чи навіть портфелі, які використовуються як ручна поклажа;
  • Представницькі. Зазвичай це стильні кейси, які беруть з собою на важливі зустрічі чи ділові відрядження. Це більше статусна річ, зроблена з якісного пластику чи металу;
  • Спеціалізовані. Це різні валізи, які зроблені спеціально для переноски якихось речей. Наприклад, б’юті-кейси, чемодани для ігрової апаратури, інструментів, фототехніки та ін.

Якого розміру купити валізу

Якщо мова йде про класичні чемодани для подорожей, то вони зазвичай представлені в кількох розмірах. Деколи їх навіть продають набором з кількох речей, зроблених в єдиному стилі, але різними за габаритами. Їх зручно купувати, якщо доводиться часто подорожувати але тривалість цих поїздок істотно змінюється.

Отже, за розміром валізи поділяються на:

  • Ручну поклажу. Це найменший різновид чемоданів, до цієї категорії відносяться моделі, об’єм яких не перевищує 35 літрів. В цю валізу можна покласти найнеобхідніше. В окремих випадках її можна використовувати самостійно для короткої подорожі на одну особу. Також можуть бути і трохи більші моделі, проте вони вже підходять для ручної поклажі на у всіх перевізників;
  • Малі чемодани. Це дорожні аксесуари об’ємом до 60 літрів, а їх довжина доходить до 68 см. Це вже більш місткі моделі, та багато речей з собою взяти не дозволять. Проте на пару днів для двох людей підійде;
  • Середні. В більшості випадків це ідеальний варіант для подорожей. Об’єм багажу доходить до 80 літрів. Цього цілком вистачить для повноцінної відпустки у двох, навіть сувеніри у зворотній дорозі помістяться;
  • Великі валізи. Важливо зауважити, що більші – не завжди кращі. Так вони вмістять речі всієї родини, яка збирається на кількатижневий відпочинок. От тільки як це все добро переносити. Звісно валіз оснащуються коліщатами, та варто розраховувати, що деколи все ж доведеться багаж підіймати на руки (наприклад, йдучи по сходах), а заповнена велика валіза дуже важка. До того ж в багажному відділені літака чемодани вимірюються і зважуються, і якщо вони не проходять за якимось показником, то доведеться заплатити за додаткові місця. Тому в багатьох випадках краще купити декілька валіз поменше.

Наприклад, можна на кожного члена родини придбати по окремому чемодану: батькам – середні, дітям – малі. В такому випадку і речі розпаковувати буде легше.

Варто зазначити, що дуже ручні валіз з сумками. Вони перевозяться разом, використовуючи коліщата чемодана, проте один аксесуар здається в багаж, а інший – береться на борт, як ручна поклажа.