При проведенні масштабного будівництва завжди необхідна спеціальна техніка. Юридичні або фізичні особи, що не мають у своєму розпорядженні відповідного обладнання часто вдаються до послуг її оренди. Це дає можливість зекономити кошти, а також отримати машини, необхідні для виконання складних технологічних операцій.

Чому оренда будівельної техніки вигідна

Існує декілька об’єктивних причин, чому компанії або приватні особи замовляють послуги спецтехніки. Серед них:

  • Фінансова економія. Нові будівельні машини зазвичай коштують досить дорого. Тому їх вигідно купувати у випадку, якщо надалі планується використовувати техніку на регулярній основі. У випадку оренди її вартість буде значно меншою.
  • Вибір технологічного обладнання. Орендувати можна будь-які машини, необхідні на будівництві. Наприклад, у випадку, коли в організації є певне обладнання, але немає техніки для виконання якихось конкретних завдань. Через інтернет завжди можна замовити саме ті машини, послуги яких затребувані для реалізації конкретного завдання.
  • Обслуговування та зберігання. Орендатору не потрібно вирішувати питання щодо технічного огляду, ремонту та відновлення тієї чи іншої машини. А для її зберігання не потрібно шукати гараж чи бокс.
  • Послуги персоналу. Оскільки для експлуатації складної будівельної техніки потрібен навчений та досвідчений оператор, при її замовленні завжди надаються послуги відповідного персоналу.
  • Підготовка до роботи. Машина подається на об’єкт у повністю готовому до роботи стані. Тобто заправлена пальним, технологічними рідинами, з необхідним додатковим устаткуванням (при необхідності).

У разі відмови або виходу з ладу техніки на об’єкті орендодавець завжди замінить машину на аналогічну у максимально короткий термін. Всі перераховані фактори вказують на те, що оренда будівельної техніки є найоптимальнішим рішенням для забудовника.

На що слід звертати увагу

Перед тим як зробити замовлення, слід врахувати кілька важливих факторів — вибір орендодавця та вибір безпосередньо обладнання. До першого критерію відносяться такі аспекти:

  1. Наявність необхідної машини. Це очевидна вимога, яку треба враховувати. Добре, якщо автопарк орендодавця різноманітний та до нього входить різна спецтехніка.
  2. Умови оренди. Зокрема, доставка техніки на об’єкт, дії та оплата при простоях, виходу обладнання з ладу, різні форс-мажорні обставини.
  3. Послуги оператора. У більшості випадків при оренді також надаються послуги відповідного персоналу.
  4. Ціна. Це один з найважливіших аспектів. Зазвичай вона вказується у сумі за годину експлуатації техніки. Рідше — за кілометраж. При довготривалій оренді, як правило, вартість послуг нижча.

Перед підписанням договору потрібно уважно ознайомитись з ним для того, щоб уникнути непорозумінь та застрахувати себе від прихованих витрат. Часто орендодавці перед здійсненням своєї частини угоди просять внести заставу, яка потім повертається, або віднімається від загальної суми оплати.

Варто звертатись до перевірених компаній-орендодавців, що давно працюють на ринку. Про них у більшості випадків можна знайти відгуки в інтернеті. Добре, якщо організація працює у декількох регіонах (навіть по всій Україні), тобто має власну мережу представництв. Це вказує на її стабільність та надійність. У більшості випадків компанія-орендодавець надає допомогу щодо вибору тієї чи іншої техніки напрокат. Це корисна опція для клієнтів, які раніше не мали справи з відповідними роботами.

Оренда кількох машин зазвичай обходиться дешевше. Також вартість невеликої техніки (або з невеликою продуктивністю) буде нижчою. Перед замовленням треба проаналізувати, які саме роботи та в якому об’ємі передбачається виконувати. Так можна скласти алгоритм використання різних машин, тим самим зекономивши кошти та час.

Роботи, що виконує будівельна техніка

Оренда спецтехніки буде доцільною для виконання різних об’ємних робіт. На кожному будівельному об’єкті реалізуються індивідуальні завдання, але сам тип процедур завжди однаковий. Зокрема, спецтехніка призначена для вирішення таких завдань:

  • Викопування і засипання траншей та котлованів. Вони можуть бути різного розміру та призначення. Наприклад, для майбутнього монтажу фундаменту, укладання систем комунікацій, організації водойм тощо.
  • Вивіз будівельного сміття. Це може бути ґрунт, уламки каміння, цегли, дерев, гіпсокартону тощо.
  • Транспортування будівельних матеріалів на об’єкті та поза ним. Для цього зазвичай використовуються самоскиди або інша техніка. У тому числі якщо необхідно доставити сипучі матеріали на будівельний майданчик.
  • Демонтаж (викопування) старих дерев, пеньків, каміння.
  • Завантаження сипучих будівельних матеріалів та їх перевезення.
  • Чищення водойм.
  • Дорожні роботи.

Наразі на ринку представлено дуже багато моделей спеціальної техніки, за допомогою якої у забудовника є можливість виконувати технологічні операції максимально швидко та якісно. Головне, визначитись з типом, спеціалізацією та продуктивністю обладнання. При цьому варто звертати увагу на технічний стан, рік випуску машини, її відповідність до реалізації актуальних завдань.