У 70-80-х роках ХХ століття однією з найпопулярніших дитячих передач на телебаченні був "Катрусин кінозал", де говорили про шкільні проблеми, дітей та дорослих. Телепередача стала культовою для кількох поколінь дітей та справжнім символом тієї епохи. Сьогодні, 4 липня, знаменитій тітці Каті, телеведучій Катерині Лозовенко, виповнилося б 76 років.

Катерина Лазоренко закінчила Київський театральний інститут, відома як редактор "Вечірньої казки з Дідом Панасом", яку вів Петро Вескляров.

Вперше на екрані тітка Катя з помічницею - лялькою Катрусею - з'явилися в телепередачі "На добраніч, діти" в 1972 році. Програма так припала до душі дітям, що телевізійники вирішили зробити окрему передачу. Так з'явився "Катрусін кінозал", який проіснував 15 років. Ляльководами були з червня 1972 по 1984 рік – Тетяна Луканіна, з 1984 по 1988 рік – актриса Театру ляльок Олена Клименко.

Передача мала величезний успіх, про що красномовно свідчили мішки листів, які надсилали до редакції діти з усієї країни, вказуючи на конвертах: "Київ. Тітці Каті та Катрусі". Окрім листів, юні телеглядачі надсилали малюнки, іграшки та одяг для Катрусі. "Жила" Катруся у редакционній кімнаті. Лялька навіть мала спеціальну вішалку і ящик з одягом.

Однак, попри популярність, передачу неодноразово намагалися закрити. Закінчилося тим, що одного разу Катрусю просто вкрали. Катерина Лозовенко, прийшовши на роботу, не знайшла своєї іграшкової помічниці. Ляльку намагалися знайти, але безуспішно. Телеглядачам же тітка Катя сказала, що їхня кохана Катя захворіла.

Дещо пізніше закрили і "Катрусин кінозал". Катерина Лозовенко згадувала, що їй навіть не дали попрощатися із глядачами в ефірі. У редакцію посипалися сотні листів із проханням повернути улюблену телепередачу, але вони залишилися без відповіді.

У 1990-х виникла ідея зробити аналог "Катрусиної кінозали", і Катерина Лозовенко навіть підібрала для проекту нову ляльку. Проте ідея так і залишилася на папері.

Записів "Катрусиного кінозалу" з тіткою Катею та Катрусею не збереглося. Телепередача виходила у прямому ефірі, а в ті роки їх не вважали за потрібне записувати.

21 вересня 2017 року ведуча легендарної української передачі Катерина Лозовенко померла.