Традиції та звичаї козацького поселення, садиба коваля, гостинний «шинок», самобутні страви за старосвітськими рецептами… Хочете доторкнутися до живої історії? Тоді вирушайте в «Мамаєву Слободу», етноцентр просто неба всього за 7 кілометрів від Хрещатика. А помічником у цій подорожі нам слугуватиме матеріал сайту My-Kyiv.

Музей просто неба

«Мамаєва Слобода» – просвітницький музей просто неба. Він розташований у парку «Відрадний» Солом'янського району Києва, навколо історичного урочища, де бере початок річка Либідь.

645419751aa0c.jpeg

Територія, на якій розташований музей, понад три століття тому була власністю Михайлівського Золотоверхого монастиря. Монастирський хутір, пасіка, ставок, дзвін – така передісторія цієї мальовничої історичної місцевості. Сьогодні музей просто неба займає площу в 9 гектарів.

Церква Покрови Пресвятої Богородиці

Етнокомплекс є колоритним куточком української природи, козацького побуту та архітектури. Ключовою фігурою місцевого архітектурного ансамблю та його «душею» є церква Покрови Пресвятої Богородиці, створена в стилі українського бароко. Проект цієї церкви аналогічний храмам, які будували у Запорізькій Січі за часів Богдана Хмельницького.

645419751a9e7.jpeg.

Творець музею розповідає: «Ось іконостас, виконаний у стилі українського бароко. Українські дерев'яні церкви не розписувалися – тобто не було візантійщини. Церкви прикрашалися рушниками, образами. Українці внесли до світової культури п'ятиярусний іконостас».

За церквою – пшеничне поле, а на ньому – вітряк, що символізує врожайну природу України.

Є тут і дві ставки, а поряд – садиби церковного старости, козацького старшини, будинок козаків-джур (так називали зброєносців). А крім того в «Слободі» працюють шинок, майстерні коваля та гончаря. Є навіть бурсацький театр.

Більше про етнокомплекс можна дізнатись у більш детальній розповіді від Мій Київ. Окрім цього, там ви можете знайти ще більше деталей та інформації про нашу столицю.