Тварини на фермі – живі істоти. Вони потребують догляду за своїм здоров’ям, як і люди. А здоров’я будь-якої живої істоти залежить від якості годування. Саме через це корми для щоденного живлення повинні відповідати всім нормативним вимогам щодо вмісту поживних речовин та відсутності шкідливих. Гарантувати таку високу якість корму, а іноді й дійсно поліпшити його склад можуть спеціальні консерванти кормів.

Що це та навіщо?

Погода – явище занадто мінливе. Часті опади, вологість негативно впливають на якість корму та не дають забезпечити фермерам повноцінне годування. Обійтись без консервантів в таких випадках складно. Окрім того, й більшість природних бактерій є агресивно-шкідливими в плані бродіння та можуть зіпсувати третину поживності силосу й сінажу від моменту скошення до отримання його тваринами.

Консерванти кормів – органічні та біологічні добавки, що поліпшують його склад та надають можливість довше зберігати їжу для тварин без псування та цвілі. Вони використовуються не тільки для силосу, а й для зерна, сінажу.

Консерванти безпечні?

Так, біологічні консерванти абсолютно безпечні. Господарі ферм ризикують отримати більше проблем з повноцінністю годування без них, чим з ними. Окрім цього, багато фермерів діляться досвідом приросту щоденного надою молока, принаймні на 1 л з корови при використанні консервантів.

Які консерванти краще?

Краще використовувати консерванти комплексно. Тоді не втратиться повноцінність годування. Спочатку весь світ використовував у фермерстві тільки органічні кислотні добавки. Але більше до сучасності фермери почали додавати до кислот й солі, що позитивно відобразилось на поживних властивостях та зниженні гнильності, кислотності силосу й сінажу.

В нинішній же час все частіше господарі ферм використовують біологічні добавки. Під дією молочно кислотних бактерій проходить абсолютно природний процес консервування через утворення та накопичення молочних кислот із цукру силосу. Він сприяє забезпеченню оптимальних умов для затримки у розвитку шкідливих бактерій та підвищення активності корисних мікроорганізмів.

Переваги органічних консервантів над біологічними

Легше сказати, що мінусом біологічних консервантів є невеликий термін зберігання пакунків з кормом та необхідність постійно слідкувати за їх герметичністю й вологістю в приміщенні. Всі інші показники поживності для повноцінності годування (за складом) майже не відрізняються.